تاریخ انتشار: ۲۱ ارد ۱۳۹۴

رحمانی فضلی صبح امروز به استاندارانش برای ماندن در پستشان اطمینان خاطر داده است. اگرچه حسام الدین آشنا چندروز پیش از برنامه رییس جمهور برای تغییر استانداران خبر داده بود اما صبح امروز وزیر کشور این مساله را رد کرد و گفت که آشنا نظر شخصی خود را درباره تغییر استانداران گفته است، متولی این […]

رحمانی فضلی صبح امروز به استاندارانش برای ماندن در پستشان اطمینان خاطر داده است.
اگرچه حسام الدین آشنا چندروز پیش از برنامه رییس جمهور برای تغییر استانداران خبر داده بود اما صبح امروز وزیر کشور این مساله را رد کرد و گفت که آشنا نظر شخصی خود را درباره تغییر استانداران گفته است، متولی این کار، بنده و شخص رئیس‌جمهور هستیم.

فضلی.

به گزارش گذارنیوز رحمانی فضلی درحالی از ابقای استانداران خبر داده که پیش از این انتقادهایی نسبت به انتخاب برخی استانداران از سوی جریان های سیاسی مطرح بود در این میان اصلاح طلبان که بدنه اجتماعی حسن روحانی محسوب می شوند بارها خواهان تجدیدنظر رییس دولت در انتصاب برخی مدیران  استانی شدند.این درخواست در پی حضور یکی از فرمانداران در همایش اخیر احمدی نژاد در یکی از شهرستان ها شدت بیشتری پیدا کرد. درواقع حضور در همایش های محمود احمدی نژاد در استانها و حتی برگزاری جلسات خصوصی و محرمانه با مقامات محلی خود دلیلی برای ادامه این درخواست ها شد.شاید به همین دلیل هم حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی حسن روحانی چندی پیش از آغاز تغییرات در دولت از وزرا گرفته تا استانداران خبر داد.
وی دراین باره گفت که برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان ندارند .
آشنا حتی درباره نحوه انتخاب استانداران نیز گفته بود:انتخاب استانداران هم عملا با موافقت هیئت دولت انجام می شود. فقط وزیر کشور و رئیس جمهور در این باره تصمیم نمی گیرند.استاندارانی که انتخاب شده  اند مورد تایید هیئت دولت هستند و البته  هیچ کس هم نمی تواند ادعا کند که بهترین انتخاب ها انجام شده است .
مشاور رئیس جمهور تاکید کرد:برخی از سفرهای استانی برای تیم رئیس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اولیه برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان ندارند .لذا تغییرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استاندارها .
به هرحال اگرچه وزیر کشوراین اظهارات آشنا را شخصی دانسته و تاکید کرده تغییری در استانداری ها شکل نخواهد گرفت اما انتخاب یک چهره شاخص اصلاح طلب برای استانداری استان مرکزی که حاشیه های زیادی هم به دنبال داشت خود گویای آن بود که دولت قصد دارد در انتخاب مدیرانش بیشتر از بدنه اجتماعی خود استفاده کند.
به هرحال شاید نشانه آغاز این تغییرات انتصاب استاندار جدید استان مرکزی باشد فردی که عضو بیناد باران است و در زمره چهره های اصلاح طلب به شمار می رود.
این اتفاق درحالی رخ داد که  پیش از این حسین مرعشی،عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در صدر سایر چهره های اصلاح طلب موضوع ضرورت تغییر استانداران را مطرح کرد و گفت:من به آقای روحانی توصیه می‌کنم که برخی از وزرا و استانداران را که نتوانسته ‏اند در کلاس و شأن دولت ظاهر شوند تغییر دهد و این ترمیم در کابینه و استانداری‏ها باید در جهت افزایش یکدستی و صلابت دولت انجام شود.
وی گفته بود:بعضی از وزرای دولت آقای روحانی متاسفانه حدود قوه مجریه را رعایت نمی‌کنند و به راحتی می‏ پذیرند مدیری را که نصب کرده‏ اند به دلیل مخالفت یک یا چند نماینده کنار بگذارند. اینها خلاف صلابتی است که شخص آقای روحانی دارد.
به دنبال این انتقادها بود که چندی پیش رئیس جمهور  هم گفته بود:یکبار دیگر به همه استانداران اعلام می کنم که همه مسئولان اجرایی که زیرنظر شما هستند باید در خدمت مردم باشند.
روحانی با بیان اینکه از نظر ما جناح ها و حزب ها فرقی نمی کند و هر جناحی که بیشتر به ملت خدمت کند از نظر ما جناح برتر است، افزود: عنوان، مارک، این و آن و الف و ب برای ما مطرح نیست و نباید هیچ خادمی را از ارائه خدمت محروم کنیم اما مسئولان اجرایی باید به رای مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ معتقد باشند.
حالا باتوجه به اظهارات امروز وزیر کشور باید منتظر ماند و دید تغییراتی که حسام الدین آشنا از آن خبر داده آیا تنها شامل وزرای کابینه می شود و یا اینکه نظر رییس جمهور بر تغییر استانداران نیز خواهد بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس