تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از درخواست ۴ تن از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت ،محمدحسین قربانی از درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو خبر داد و افزود: این درخواست […]

[ad_1]

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از درخواست ۴ تن از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت ،محمدحسین قربانی از درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو خبر داد و افزود: این درخواست به امضای ۴ نفر از نمایندگان رسیده که تحویل هیات رئیسه مجلس داده شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، درباره محورهای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو، ادامه داد: نحوه واردات دارو، نحوه صرفه جویی در منابع ارزی دارو، کیفیت داروهای تولید داخل، تجهیزات پزشکی و در اختیار قرار دادن داروهای بیماران سرطانی و صعب العلاج از محورهای این تحقیق و تفحص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اکنون این درخواست در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد و با شروع به کار مجلس این موضوع را با حضور نمایندگان درخواست کننده و رییس سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار می دهیم.

وی یادآور شد: ناگفته نماند در طول اجرای طرح تحول سلامت سازمان غذا و دارو از جمله سازمان هایی است که تاکنون موفق عمل کرده است علی رغم اینکه مافیای واردات دارو در کشور نقش موثری در زمینه واردات بی رویه دارو داشتند اما با تلاش دولت و نظارت مجلس بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در واردات دارو صرفه جویی شد که اقدامی بسیار تاثیرگذار بود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در این میان از واردات بسیاری از داروهای تک نسخه ای جلوگیری شد و فضای بازی که در حوزه دارو وجود داشت اکنون در حال کنترل است لذا به نظر می رسد این مهم یکی از اقدامات مثبت سازمان غذا و دارو است.

۲۰۵/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس