تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با وجود اظهار بی‌اطلاعی مکرر ایران نسبت به سرنوشت رابرت لوینسون، کلینتون با طرح ادعاهای بی‌اساس درباره پرونده این عضو پیشین پلیس فدرال آمریکا از ایران خواست تا به پیدا کردن وی کمک کند. به گزارش ایسکانیوز، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش‌روی آمریکا در یک تجمع انتخاباتی در ایالت فلوریدا مدعی […]

[ad_1]

با وجود اظهار بی‌اطلاعی مکرر ایران نسبت به سرنوشت رابرت لوینسون، کلینتون با طرح ادعاهای بی‌اساس درباره پرونده این عضو پیشین پلیس فدرال آمریکا از ایران خواست تا به پیدا کردن وی کمک کند.

به گزارش ایسکانیوز، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش‌روی آمریکا در یک تجمع انتخاباتی در ایالت فلوریدا مدعی شد: رابرت لوینسون بیش از ۹ سال پیش در ایران ناپدید شد و زمانی طولانی گذشته تا ایران اطلاعاتی را درباره سرنوشت وی به ما ارائه دهد و اجازه دهد که به خانه و آغوش خانواده‌اش بازگردد.

کاخ سفید در ماه مارس ۲۰۱۶ هم‌زمان با نهمین سال ناپدید شدن رابرت لوینسون، مامور پیشین پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) از ایران خواست تا برای یافتن وی به واشنگتن کمک کند. این در حالی است که کاخ سفید پیش از آن در ماه ژانویه اعلام کرده بود، هیچ دلیلی که ثابت کند لوینسون هنوز در ایران است، در دست ندارد اما امیدوار است بتواند هر اطلاعاتی را درباره وضعیت وی پیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن مدعی است که این مأمور پیشین اف‌بی‌آی در ۹ مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش در حالی که مشغول انجام مأموریت برای سازمان سیا بوده مفقود شده است و تاکنون اطلاعاتی درباره وی در دست نیست.

ایران همواره نسبت به ماجرای مفقود شدن این شهروند آمریکایی ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

رییس‌جمهور ایران پیش از این در واکنش به این ادعاها گفت: او یک شهروند آمریکایی است که ناپدید شده و ما خبری از وی نداریم. گزارشات رسانه‌های غربی نشان می‌دهد که سازمان سیا مسوولیت کار لوینسون در ایران را پذیرفته و دولت آمریکا به عنوان غرامت به خانواده وی ۲٫۵ میلیون دلار پرداخت کرده است.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس