تاریخ انتشار: ۲۹ فرو ۱۳۹۵
تهران میزبان عراق مقابل امارات، تایلند، استرالیا و ژاپن;

فدراسیون عراق رسما از AFC و فیفا درخواست میزبانی استرالیا برای بازی مقابل عربستان را کرد و از فدراسیون عربستان خواست کشوری ثالث را برای بازی خانگی خود انتخاب کند.

به گزارش “گذارنیوز” پس از قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا و همگروه شدن عراق با عربستان و امارات جنگ تازه‌ای شکل گرفت.

عراق که در مراحل قبل تهران را به عنوان میزبان بازی‌هایش انتخاب کرده بود برای این مرحله نیز ایران را به عنوان میزبان خود انتخاب کرد که این تصمیم عراقی‌ها بهانه‌جویی‌های سعودی‌ها و اماراتی را درپی داشت.

در جدیدترین خبر فالح موسی عضو فدراسیون فوتبال عراق در مصاحبه با سایت المدی عراق اظهار داشت: هیچ مشکلی میان امارات و ایران وجود ندارد و بازی‌های ما با تیم‌ملی امارات در تهران برگزار می‌شود اما درباره عربستان که از لحاظ سیاسی با ایران قطع رابطه کرده است اگر فدراسیون عربستان برای بازی با ما به تهران نیاید، فدراسیون عراق نیز تصمیم گرفته تا در عربستان با آنها بازی نکند و آنها نیز باید کشوری دیگر را ابرای مزبانی انتخاب کنند.

وی افزود: فدراسیون عراق نامه‌ای را به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا فرستاده است و درخواست میزبانی استرالیا را برای بازی مقابل عربستان را کرده است. با توجه به اینکه استرالیا همگروه ما است، فدراسیون عراق برای توجیه AFC و فیفا اظهار داشت که در کشور استرالیا عراقی‌های زیادی حضور دارند و می‌توانند تیم ملی عراق را حمایت کنند اما در کشورهای حاشیه خلیج فارس این حمایت میسر نیست.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون عراق در پایان گفت: فدراسیون فوتبال عراق در این هفته هیئتی را برای مذاکره با فدراسیون ایران اعزام می‌کند تا ورزشگاه‌ مورد نظر برای میزبانی دیگر بازی‌های ما مقابل تایلند، استرالیا، ژاپن و امارات را بررسی کند. ما ورزشگاهی را در تهران انتخاب می‌کنیم که حداقل ۲۰ هزار تماشاگر را بتواند در خود جای دهد زیرا انتظار این تعداد هوادار را در این دیدارها می‌رود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس