تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] در یک مدرسه ایتالیایی از کودکان مهاجر درخواست شده برای آنکه خطری متوجه سلامت دیگر دانش‌آموزان نشود از سرویس‌های بهداشتی جداگانه استفاده کنند. به گزارش ایسنا، تعدادی از والدین دانش آموزان ایتالیایی مدعی شده‌اند که حضور کودکان مهاجر در مدارس، سلامت فرزندانشان را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل از این کودکان درخواست […]

[ad_1]

در یک مدرسه ایتالیایی از کودکان مهاجر درخواست شده برای آنکه خطری متوجه سلامت دیگر دانش‌آموزان نشود از سرویس‌های بهداشتی جداگانه استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، تعدادی از والدین دانش آموزان ایتالیایی مدعی شده‌اند که حضور کودکان مهاجر در مدارس، سلامت فرزندانشان را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل از این کودکان درخواست شده که از سرویس‌های بهداشتی مجزا استفاده کنند.

در پاسخ به اعتراضات والدین،‌ در این مدرسه ایتالیایی سرویس‌های بهداشتی مجزایی برای کودکان پناهنده در نظر گرفته شده که بنابر ادعای مسئولانِ این مدرسه، اقدامی پیشگیرانه بوده است. این در حالیست که دو کودک مهاجری که با این چالش در مدرسه مواجه‌ شده‌اند از نظر جسمی کاملا سالم هستند.

مهاجران و پناهندگان از کشورهای لیبی و مصر و به امید برخورداری از یک زندگی خوب در اروپا راهی این سفر می‌شوند. در فاصله ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری (۲۰۱۶) بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ کودک بی سرپرست از طریق دریا خود را به ایتالیا رسانده‌اند. دو هفته پیش قایق حامل ۶۰۰ مهاجر در سواحل مصر واژگون شد که بر اثر آن دست‌کم ۲۹ تن از جمله یک کودک جان باختند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، همچنین از آنجایی که تعداد کودکان مهاجر بی‌سرپرستی که خود را به ایتالیا می‌رسانند به رکورد بالایی رسیده، نگرانی فزاینده‌ موسسات و سازمان‌های خیریه را در پی داشته و موجب شده این سازمان‌ها از دولت‌ها درخواست کنند تا اقدامات بیشتری را برای حفظ و مراقبت از کودکان پناهنده در اروپا در نظر گیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس