تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دولت ترکیه از شبکه آمریکایی ” ان بی سی” خواست به دلیل انتشار خبر دروغ در شب کودتای نافرجم در این کشور ، عذرخواهی کند. به گزارش عصر ایران شبکه خبری ” ان بی سی” آمریکا در شب کودتای نافرجام ترکیه با انتشار خبری مدعی شده بود رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در […]

[ad_1]

دولت ترکیه از شبکه آمریکایی ” ان بی سی” خواست به دلیل انتشار خبر دروغ در شب کودتای نافرجم در این کشور ، عذرخواهی کند.

به گزارش عصر ایران شبکه خبری ” ان بی سی” آمریکا در شب کودتای نافرجام ترکیه با انتشار خبری مدعی شده بود رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در پی انجام کودتا در این کشور از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرده است. ان بی سی مدعی شده بود این خبر را یک منبع نظامی آمریکایی در ترکیه به این شبکه گفته است.

این خبر به سرعت در رسانه های جهانی و شبکه های اجتماعی بازتاب یافت ولی ساعاتی بعد اردوغان با مصاحبه از طریق نرم افزار پیام رسان ” فیس تایم ” با اشاره به اینکه در ترکیه است از مردم کشورش خواست برای مقابله با کودتا به خیابان ها بریزند.

سفارت ترکیه در واشنگتن دیروز با تسلیم نامه ای به شبکه “ان بی سی” از این شبکه خواسته است به دلیل انتشار خبر دروغ در حساس ترین ساعات انجام کودتا در این کشور عذرخواهی کند. در این نامه همچنین از شبکه ان بی سی خواسته شده منبع نظامی مورد اشاره خود را معرفی کند.

برخی از شهروندان ترکیه ای ساکن آمریکا نیز قرار است در روز های آینده تجمعی اعتراضی را در مقابل دفتر این شبکه در واشنگتن برگزار کنند.

مسئولان “ان بی سی” هنوز به درخواست عذرخواهی مقامات ترکیه پاسخی نداده اند. این شبکه خبری همچنین خبر منتشره خود درباره اردوغان را تصحیح نکرده و از مخاطبان خود عذرخواهی نکرده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس