تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دعبل خزاعی شاعر معروف اهل بیت در زمان امامت امام رضا(ع) از مفاخر شهرستان شوش است که لازم است مجسمه وی مجدد در شهر نصب شود.  آیت الله محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دعبل خزاعی، شاعر عصر امام رضا (ع) شعرهایش بیشتر در […]

[ad_1]

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دعبل خزاعی شاعر معروف اهل بیت در زمان امامت امام رضا(ع) از مفاخر شهرستان شوش است که لازم است مجسمه وی مجدد در شهر نصب شود.
 
آیت الله محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دعبل خزاعی، شاعر عصر امام رضا (ع) شعرهایش بیشتر در نکوهش خلفای جور و حمایت از اهل بیت(ع) بود. این چهره نابغه شعر شیعی که از شیفتگان جان باخته راه ائمه و ولایت بود، با دسیسه حاکم دمشق، در سن ۹۸ سالگی به شهادت رسید.
 
وی اظهار کرد: مدفن این شاعر بزرگ در شوش است و بزرگداشت دعبل بزرگداشت شعر و ادب و ولایت مداری است.
 
مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: لازم است که مجسمه این شخصیت برجسته مجدد در گوشه ای از شهر نصب به طوری که شان و منزلت وی حفظ شود.
 
آیت الله حیدری یادآور شد: دعبل افتخار تشیع و تکریمش تکریم ارزش های ولایی است. در آستانه جشنواره شعر رضوی که اختتامیه آن در مرقد دعبل خزاعی است امیدوارم مجسمه وی در نقطه ای مناسب در این شهرستان جانمایی شود.
 
به گزارش خبرنگار مهر، مجسمه دعبل خزاعی بیش از ۱۵ سال پیش در میدان اصلی شهر شوش نصب و پس از مدتی به انبار شهرداری منتقل شد. هم اکنون قریب به ۲۰ سال است که مجسمه این شاعر اهل بیت در انبار شهرداری شهر شوش خاک می خورد. قرار بود در آستانه هفته دولت مجسمه دعبل جا نمایی شود اما همچنان این اتفاق عملی نشده است.
 
دِعبِل خُزاعی با نام کامل ابوعلی دعبل بن علی بن رزین بن عثمان بن عبدالله بن بُدیل بن ورقاء خزاعی کوفی، شاعر، ادیب و عالم شیعی که مدیحه سرا و ذاکر فضایل اهل بیت بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس