تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی از تمامی طرف های درگیر در جهان خواست در طول مدت برگزاری رقابت های ورزشی المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ دست از جنگ و خونریزی کشیده و آتش بس را رعایت کنند . به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، بان کی مون در […]

[ad_1]

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی از تمامی طرف های درگیر در جهان خواست در طول مدت برگزاری رقابت های ورزشی المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ دست از جنگ و خونریزی کشیده و آتش بس را رعایت کنند .

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، بان کی مون در پیام خود تاکید کرد: خواستار توقف مخاصمات در سطح جهان برای رعایت آتش بس المپیک در خلال بازی های المپیک و پارالمپیک ریو دوژانیرو هستم.

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه روح المپیک از ما می خواهد این چالش را محقق کنیم،آمده است: هدف بازی ها شکستن رکورد توانایی های بشر است. آنها در افراد و کشورها در سراسر جهان انگیزه ایجاد می کنند تا به فراتر از محدودیت هایی دست یابند که در گذشته تنها تصور آن می رفت.

در بخش دیگری از این پیام تاکید شده است: توقف جنگ نمایانگر ارزش های احترام ،دوستی ،همبستگی و برابری است که بازیهای المپیک به دنبال ترویج آن هستند و از طرفی بازی های امسال تاریخ ساز است زیرا برای نخستین بار در آمریکای جنوبی برگزار می شود و کمیته بین المللی المپیک قدمی بی سابقه در پذیرش تیم پناهندگان و فراهم کردن موقعیت تلاش برای کسب مدال طلا از سوی ورزشکاران با استعدادی برداشته که مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه این پیام می افزاید : مرحوم محمد علی کلی برنده مدال طلای المپیک و سفیر صلح سازمان ملل متحد به نیروی ورزش برای به حرکت در آوردن جهانیان تجسم بخشیده است و وی نشان داد چگونه ورزشکاران قهرمان می توانند قهرمانان عدالت باشند.

در پایان پیام بان کی مون آمده است: بیایید با الهام گرفتن از محمد علی طرف های درگیر را تحت فشار گذاریم تا اسلحه های خود را هفت روز پیش از شروع سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو و تا هفت روز پس از پایان پانزدهمین دوره بازی های تابستانه پارالمپیک زمین بگذارند.

سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو روز ۱۵ مرداد ۱۳۹۵( پنجم اوت) با مشارکت ۱۰هزار۵۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۲۰۵کشور در ۴۴ماده از ۲۸رشته ورزشی و با حضور سران و مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی در برزیل آغاز می شود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس