تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای اوراق هواپیماهای زمین‌گیر ایران‌ایر از دولت هستیم، گفت: تاکنون ۴ فروند از هواپیماهای زمین‌گیر در فرودگاه‌های کشور را اوراق کرده‌ایم. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده اظهار کرد: تاکنون ۴ فروند از هواپیماها […]

[ad_1]

علی عابدزاده

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای اوراق هواپیماهای زمین‌گیر ایران‌ایر از دولت هستیم، گفت: تاکنون ۴ فروند از هواپیماهای زمین‌گیر در فرودگاه‌های کشور را اوراق کرده‌ایم.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده اظهار کرد: تاکنون ۴ فروند از هواپیماها زمین‌گیر اوراق شده و این کار همچنان در حال پیگیری است. ضمن آن‌که ۵ فروند دیگر را نیز به مراکز آموزشی داده‌ایم.

وی با بیان این‌که برخی شرکت‌های خارجی درخواست خرید این هواپیماهای اوراق شده را ارائه کرده‌اند، تصریح کرد: کشورهای مختلف برای خرید این هواپیماها متقاضی هستند که شرکت‌های هواپیمایی در حال مذاکره با آنها هستند.

وی با بیان این‌که شرکت‌های خارجی هواپیماهای اوراقی را “کیلویی” خریداری می‌کنند، افزود: تجهیزات نصب شده روی این هواپیماها جدا شده و بدنه اوراق می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هواپیماهای زمینگیر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اوراق شده است، گفت: به دنبال اخذ مجوزهای لازم از دولت برای انجام این کار هستیم.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ۲۷ فروند هواپیمای زمینگیر ایرلاین‌های داخلی در فرودگاه‌های کشور اوراق می‌شود که ۱۰ فروند آن متعلق به ایران‌ایر است. بیش از ۱۰۰ فروند از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور زمین‌گیر هستند.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس