تاریخ انتشار: ۰۳ اسف ۱۳۹۴
در نامه‌ای عنوان شد؛

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوابق وی در نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی موضع‌گیری هاشمی رفسنجانی در قبال دخالت انتخاباتی انگلیس را خواستار شد.

به گزارش “گذارنیوز”  در نامه احمد توکلی به آیت الله هاشمی رفسنجانی آمده است:

مانند گذشته به احترام سوابق دیرپای جنابعالی در نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی مردم ایران و انتظاری که این سابقه زحمات، از شما بر می‌انگیزد این نامه را می‌نویسم. البته همین سوابق شما باید موجب شود که در نقد شما نیز نقادان شرط جوانمردی را مراعات کنند.

موضوع این نوشته من دخالت انگلستان در انتخابات جاری است.

وقاحت انگلیس در دخالت آشکار انتخاباتی چنان تکان‌دهنده است که اگر همه نیروهای وطن‌دوست و شخصیت‌های نظام در برابر آن نایستند، دیر یا زود خانه سِدان برپا می‌شود و دیگ‌های پلو در سفارت انگلستان برای غرب‌زدگان، روشنفکرنمایان و عوامل ضد انقلاب که به سفارت پناهنده می‌شوند یا کسانی که ناخواسته و نادانسته به این وادی خیانت کشیده شوند، بار گذاشته خواهد شد.

جناب آقای هاشمی رفسنجانی!
جنابعالی آن همه فداکاری و مبارزه پیش و پس از انقلاب را که خود در اکثر آنها حضور داشته‌اید، به خاطر دارید، و به جنایت‌های انگلیس در ایران و تاثیر نفوذ این کشور در تخریب و انحراف مشروطیت و سقوط دولت ملی در قضیه نهضت ملی شدن صنعت نفت و کودتای ننگین ۲۸ مرداد واقفید. به همین دلیل خطر بزرگی که از این حیث انقلاب را تهدید می‌کند، بر شما بیش از دیگران آشکار است. مدتی است که رهبری با جدیت خطر نفوذ را مکرراً تذکر می‌دهند.

از جنابعالی زیبنده است که با ایشان همراهی فعال داشته باشید. زیرا در یک گردنه بسیار مهم، یکی از کثیف‌ترین و خبیث‌ترین دشمنان ملت، آشکارا در سیاسی‌ترین امر کشور که انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باشد دخالت می‌کند. اینجا هاشمی رفسنجانی باید کسی باشد که چنان سیلی به چهره پلید انگلیس بزند که نه تنها همه انقلابیون را بر انگیزد، بلکه مردم شریفی را که ممکن است گرفتاری‌ها نگذارد در این امور وقت صرف کنند. نسبت به خطر بزرگی که کیان استقلال ملی را هدف گرفته است هوشیار کند.

حقیقت دیگری که موضع‌گیری مستمر و قوی شما را در این امر خطیر ضروری می‌سازد اصرار و هشدار امام بود که مکرراً می‌فرمود اگر دشمن از کسی تعریف کرد، فرد باید به خودش بنگرد که چه کرده است که چنین بلایی متوجه وی شده است.

خود شما بار‌ها به همین استناد به دسته‌بندی نیروهای داخلی پرداخته‌اید، حالا سخن از تعریف نیست، بلکه صریحاً از جنابعالی و فهرست انتخاباتی ذی‌ربط پشتیبانی می‌کنند و از مردم ایران می‌خواهند که به افراد مشخصی رای بدهند و به افراد مشخص دیگری رای ندهند.

اینجا پای دخالت آشکار یک دشمن دیرینه ایران در امور کشور در میان است، نه تعریف و تمجید یک رسانه دشمن از یک فرد، پاسخ درخوری می‌خواهد که شما را گرفتار اتهام نکند.

مسلم است که دشمن می‌خواهد که همه ما نباشیم. قصد خیری نسبت به هیچ یک از انقلابیون از هر طرف ندارد.

یک هدف انگلستان و سایر مستکبران از اینگونه دخالت‌ها همین تشدید اختلاف داخلی است که به نظر می‌رسد تا اینجا کارش بی‌اثر نبوده است.

به خاطر دارید که در سال ۸۸ تا وقتی غربی‌ها وارد ماجرا نشده بودند، مسئله یک امر داخلی بود که با تمکین به قانون و مواجهه منطقی با رخداد‌ها قابل حل می‌نمود، ولی ورود دشمنان به عرضه و تجهیز نیروهای ضد انقلاب، تجمع‌های مردم گله‌مند و معترض را به تحرکات ضد امنیتی مبدل ساخت و آقای موسوی تحت تأثیر برخی نزدیکان، سابقه و تعهدهای خویش را به فراموشی سپرد و به ستیز با قانون روی آورد و دست آشکار بیگانگان را در مدیریت و هدایت فتنه نادیده گرفت و آن همه آسیب جبران‌ناپذیر به وحدت و امنیت ملی و اقتصاد و حیثیت کشور در عرصه بین‌المللی وارد آورد.

مقصود آن نیست که در این انتخابات چنان فتنه‌هایی قابل بر انگیختن است، بلکه برادرانه هشدار می‌دهم مسیری که می‌خواهند ما و شما را به آن بکشانند، آینده بهتری از مصیبت فتنه سال ۸۸ ندارد. شما سد این راه شوید.

برادر شما – احمد توکلی
۳ اسفند ۱۳۹۴

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس