تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا فیاض در اولین سمینار تخصصی سوخت‌رسانی دریایی در خلیج فارس با بیان اینکه موضوع بانکرینگ می‌تواند به ثروت ملی تبدیل شود ، گفت: هر روزی که می‌گذرد فرصت‌های زیادی را در این حوزه از دست می‌دهیم. وی با بیان اینکه ۸۰ درصد تجارت جهانی به وسیله حمل […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا فیاض در اولین سمینار تخصصی سوخت‌رسانی دریایی در خلیج فارس با بیان اینکه موضوع بانکرینگ می‌تواند به ثروت ملی تبدیل شود ، گفت: هر روزی که می‌گذرد فرصت‌های زیادی را در این حوزه از دست می‌دهیم.


وی با بیان اینکه ۸۰ درصد تجارت جهانی به وسیله حمل و نقل دریایی انجام می‌شود، اظهار داشت: هر کشتی ۱۰۰ تن سوخت در روز مصرف می‌کند و در حالی که ۸۰ درصد حمل و نقل کالا توسط دریا انجام می‌شود. بنا بر این این حجم از مصرف سوخت عدد بسیار قابل توجهی است که سهم ما از این اقتصاد در حال حاضر بسیار کم است.


سفیر سابق ایران در امارات با بیان اینکه ۸۰ درصد جابجایی‌ها در ۴۰۰ بندر انجام می‌شود، گفت: بیشترین جابجایی‌ها در سه بندر انجام می‌شود که سهم ۲۲ درصدی دارند و یکی از این سه بندر، بندر فجیره در امارات است.


فیاض ادامه داد: بندر فجیره ۳۰ درصد از سوخت خود را از ایران تامین می‌کند و در حالی جزو  بنادری است که بیشترین سوخت‌رسانی را انجام می‌دهد و موضوع بانکرینگ را از ۱۰ سال گذشته شروع کرده است.


وی تاکید کرد: با وجود اینکه در ایران بیش از هزار کیلومتر ساحل وجود دارد و بنادر بسیار قوی در جنوب کشور فعال هستند و نیروی انسانی متخصص‌تری داریم اما در نهایت دستاورد کشورهای همسایه از ما در موضوع بانکرینگ از ما بهتر است.


سفیر سابق ایران در امارات با بیان اینکه در طول ۱۲ سال گذشته ایران فقط یک سال درآمد خوبی از بانکرینگ داشت ، گفت: درآمد امارات از بانکرینگ حتی به ۲۷ میلیارد دلار هم رسیده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس