تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] آمارها نشان می‌دهد میزان درآمدهای مالیاتی سه ماهه سال ۹۵ در مدت مشابه سال‌های قبل روند افزایش داشته است. اما چه میزان از این درآمد محقق شده است؟ به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش سه ماهه اقتصادی را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش در سه ماهه اول سال ۹۵ حدود ۲۱ […]

[ad_1]


آمارها نشان می‌دهد میزان درآمدهای مالیاتی سه ماهه سال ۹۵ در مدت مشابه سال‌های قبل روند افزایش داشته است. اما چه میزان از این درآمد محقق شده است؟

به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش سه ماهه اقتصادی را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش در سه ماهه اول سال ۹۵ حدود ۲۱ هزار میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان درآمد مالیاتی کسب شده است. این در حالی است که میزان این درآمدها در مدت مشابه سال ۹۴ و ۹۳ به ترتیب ۱۵٫۹ و ۱۹٫۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

این مساله نشان می‌دهد میزان درآمدهای مالیاتی در بهار سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹٫۶ درصد افزایش یافته که البته این میزان در سال ۹۴ به سال ۹۳ حدود ۲۰٫۶ درصد بوده است.

گفتنی است بر اساس این گزارش میزان درآمد مالیاتی مصوب سه ماهه اول سال ۹۵ معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که معادل ۵۰ درصد آن محقق شده است.

همچنین بر اساس این گزارش مالیات اشخاص حقوقی ۵٫۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ در سال ۹۵ معادل ۱۸٫۹ درصد افزایش یافته است. مالیات بر درامد ۳٫۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۷ درصدی را تجربه کرده است. مالیات بر ارث نیز ۵۸۶ میلیارد تومان بوده که آن هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۸ درصد افزایش داشته است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس