تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از افزایش ٧۶ درصدی صادرات میعانات گازی از این منطقه در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: از محل صادرات بیش از هفت میلیون تن میعانات گازی، حدود سه میلیارد دلار درآمد عاید کشور شده است. به گزارش ایسکانیوز از شانا،مهدی یوسفی گفت: صادرات میعانات […]

[ad_1]

افزایش-114-درصدی-صادرات-میعانات-گازی-از-پارس-جنوبی.jpg

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از افزایش ٧۶ درصدی صادرات میعانات گازی از این منطقه در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: از محل صادرات بیش از هفت میلیون تن میعانات گازی، حدود سه میلیارد دلار درآمد عاید کشور شده است.

به گزارش ایسکانیوز از شانا،مهدی یوسفی گفت: صادرات میعانات گازی در پنج ماه نخست امسال هفت میلیون و ١۴۴ هزار و ٣٨٩ تن بوده که از محل صادرات این محصول در بازه زمانی یاد شده ٢ میلیارد و ٩٢١ میلیون و ۶٠٣ هزار و ٩٩٨ دلار در آمد عاید کشور شده است.

وی همچنین مجموع صادرات کالای غیر نفتی و میعانات گازی را هفت میلیارد و ۴٠٠ میلیون دلار در پنج ماه نخست امسال عنوان و اظهار کرد: صادرات کالاها و محصولات تولیدی منطقه در بازه زمانی یاد شده نسبت به مدت مشابه پارسال ٣۶ درصد افزایش یافت.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی در بازه زمانی یاد شده را چهار میلیارد و ۵۵۴ میلیون و ٩٣٩ هزار و ١٧۶ دلار عنوان کرد و افزود: در پنج ماه نخست امسال هشت میلیون و ٢١۵ هزار و ۵٣٢ تن کالاهای غیر نفتی متشکل از هوی اند، پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، پارازایلین، سیمان و متانول به مقصد ٢٩ کشور مختلف صادر شده که این حجم از کالاهای تولیدی و صادارتی منطقه نسبت به مدت مشابه پارسال ۴٠ درصد افزایش نشان می دهد.

یوسفی درباره مجموع صادرات همه محصولات تولیدی منطقه در پنج ماه نخست امسال گفت: در پنج ماه نخست امسال ١۵ میلیون و ٣۵٩ هزار و ٩٢١ تن به ارزش هفتمیلیارد و ۴٧۶ میلیون و ۵۴٣ هزار و ١٧۴ دلار به خارج از کشور صادر شد که از حیث وزن و ارزش صادرات این محصولات در بازه زمانی یاد شده نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۵۵ و ٣۶ درصد رشد را نشان می دهد.

یوسفی پیشتر از صادرات ٢١ میلیون و ٧۵۴ هزار و ١٠۵ تن کالا به ارزش ١٨ میلیارد و ٣۵ میلیون و ٣٣١ هزار و ١٨٣ دلار» از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خارج از کشور در سال ٩۴ خبر داده بود.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس