تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴

رئال مادرید پس از زنیت سنت‌ پترزبورگ، دومین تیمی است که از این رقابت‌ها بیشترین سود را برده است و همانند بارسلونا، ۱۸٫۵ میلیون یورو از لیگ قهرمانان اروپا به دست آورده است.

۱۲ میلیون برای حضور در مرحله گروهی، ۶٫۵ میلیون به خاطر پیروزی و یک تساوی کسب کرده است. رئال در بهترین شرایط می‌تواند در این فصل ۵۳٫۵ میلیون یورو به بودجه خود بیفزاید.

به گزارش “گذارخبر”  و به نقل از آس، باشگاه رئال مادرید بودجه ۵۹۰ میلیون یورویی دارد و امشب تنها برای کسب پنجمین پیروزی پیاپی‌اش پس از ال‌کلاسیکو، به مصاف مالمو در لیگ قهرمانان می‌رود. اگر باشگاه مادریدی برابر مهمانش پیروز شود، ۱٫۵ میلیون یورو به حسابش اضافه خواهد کرد اما اگر مساوی کند، نیم میلیون یورو به دست می‌آورد.

رئال مادرید پس از زنیت سنت‌ پترزبورگ، دومین تیمی است که از این رقابت‌ها بیشترین سود را برده است و همانند بارسلونا، ۱۸٫۵ میلیون یورو از لیگ قهرمانان اروپا به دست آورده است. ۱۲ میلیون برای حضور در مرحله گروهی، ۶٫۵ میلیون به خاطر پیروزی و یک تساوی کسب کرده است. رئال در بهترین شرایط می‌تواند در این فصل ۵۳٫۵ میلیون یورو به بودجه خود بیفزاید.

یوفا امسال به ارزش جوایزش نسبت به فصل پیش افزوده است. سال گذشته، رئال از حضور در لیگ قهرمانان ۵۲ میلیون و ۵۵۴ هزار یورو به دست آورد. (۸٫۶ میلیون از مرحله گروهی، ۶ میلیون از پیروزی‌ها، ۳٫۵ میلیون از یک هشتم نهایی، ۳٫۹ از یک چهارم نهایی و ۲۵٫۶ از حق پخش تلویزیونی). یوونتوس، فینالیست لیگ قهرمانان سال گذشته ۸۹٫۱ میلیون و بارسلونا، دیگر تیم فینالیست نیز ۶۱ میلیون یورو کسب کردند. رئال مادرید در سال ۲۰۱۴ پس از کسب عنوان قهرمانی، ۵۷٫۴ میلیون یورو به دست آورد.

تفاوت پول دریافتی تیم‌ها میان حق پخش تلویزیونی است که ایتالیایی‌ها ۵۸۲ میلیون و آبی‌اناری‌ها ۲۴٫۶۰ میلیون از آن طریق به کسب کردند. این فصل با حضور پنج تیم ایتالیایی، حق پخش تلویزیونی نسبت به دیگر کشورها کمتر خواهد شد.

یوفا پاداش باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا را بر اساس فرمولی به حساب آنها واریز می‌کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس