تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش گفت: آموزش حقوق و تکالیف به دانش آموزان معطل نمانده است اما در صورت تبدیل به یک ماده درسی پایدارتر خواهد شد. به گزارش ایسنا، محمد فاضل در نشست بررسی تفاهم نامه‌های مشترک معاونت امور زنان و وزارت آموزش و پرورش افزود: تمام نیازهای دانش […]

[ad_1]

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش گفت: آموزش حقوق و تکالیف به دانش آموزان معطل نمانده است اما در صورت تبدیل به یک ماده درسی پایدارتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد فاضل در نشست بررسی تفاهم نامه‌های مشترک معاونت امور زنان و وزارت آموزش و پرورش افزود: تمام نیازهای دانش آموزان را نمی‌توان در قالب دروس قرار داد با این حال آموزش و پرورش در دولت یازدهم مصمم است که نیازهای به روز دانش آموزان را با بهره گیری از تکنیک‌های موثر پاسخ دهد و در این جهت آموزش حقوق و تکالیف به دانش آموزان از اولویت‌های اصلی ماست.

وی تصریح کرد: آموزش تنها از طریق کتاب درسی امکان پذیر نیست بلکه فرهنگ سازی نیز عامل موثری محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست مرضیه گرد، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان‌ مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از بدو ورود خود به معاونت امور زنان بخش حمایتی از زنان و دختران را در حوزه آموزش و پرورش فعال کرد. این بخش متوقف شده و تاثیر منفی بر حوزه زنان و دختران گذاشته بود.

وی اضافه کرد: بیش از نیمی از جمعیت آموزش و پرورش را معلمان زن تشکیل می‌دهند. علاوه بر آن زنان نقش زیادی در اداره مدارس دارند و بخش عمده‌ای از آنان را زنان خودسرپرست تشکیل می‌دهند. آنان علاوه بر ایفای نقش‌های اجتماعی خود نقش مادری و همسری نیز دارند و لازم است از آنها حمایت شود.

گرد در پایان اظهار کرد: دختران کوچک در مدارس شبانه روزی نیازمند توجه ویژه‌ای هستند که لازم است در این جهت سایر دستگاه‌ها مانند معاونت امور زنان و خانواده همکاری کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس