تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) امروز (دوشنبه) برای مذاکره با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران درباره وضعیت بازار نفت، عرضه و تقاضا و طرح فریز نفتی به تهران سفر می‌کند. به گزارش اقتصادنیوز، محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) امروز (دوشنبه) برای مذاکره با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران درباره […]

[ad_1]


محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) امروز (دوشنبه) برای مذاکره با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران درباره وضعیت بازار نفت، عرضه و تقاضا و طرح فریز نفتی به تهران سفر می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز، محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) امروز (دوشنبه) برای مذاکره با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران درباره وضعیت بازار نفت، عرضه و تقاضا و طرح فریز نفتی به تهران سفر می‌کند.

پیش از این گزارش‌هایی از سوی بلومبرگ و وال‌استریت ژورنال مبنی بر حضور این مقام اوپک در تهران منتشر شده بود که خبر آن را در اینجا می‌توانید بخوانید.

در همین حال امروز رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که امروز دبیر کل اوپک به تهران خواهد آمد.

ایرنا در این مورد گزارش داده، هر چند سفر بارکیندو به ایران در جایگاه دبیرکل اوپک، نخستین سفر وی به ایران به شمار می‌رود و می‌تواند به عنوان سفری برای آشنایی وی با دیدگاه‌های مسوولان نفتی کشورمان درباره بازار جهانی نفت تلقی شود، اما شواهد از مذاکرات جدی با هدف دستیابی به دیدگاه مشترک درباره مدیریت بازار حکایت دارد.

امیرحسین زمانی‌نیا، معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی درباره سفر دبیر کل اوپک به ایران گفته است:طرح فریز نفتی و بررسی وضعیت بازار جهانی نفت از محورهای اصلی مذاکره بارکیندو و زنگنه خواهد بود.

منابع غیر رسمی گزارش داده‌اند، دبیرکل آفریقایی اوپک تلاش می کند تا در سفر به تهران، ایران را به همراهی با اجرای طرح فریز نفتی ترغیب کند. به دلیل تداوم کاهش قیمت نفت که منجر به کسری بودجه گسترده عربستان و سایر تولیدکنندگان شده است، این دولت‌ها تمایل خود را برای همراهی با طرح فریز نفتی اعلام کرده‌اند. اما مسوولان صنعت نفت ایران بارها اعلام کرده‎اند تا زمان بازپس گیری سهم خود از بازار نفت، هیچ محدودیتی برای تولید نفت نمی‌پذیرند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس