تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴

برای برگزاری ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در مجموع ۹۶۰ هزار تن از نیروهای اجرایی نقش دارند.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی پورمطلق دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور روز چهارشنبه در همایش منطقه‌ای، آموزشی، توجیهی مجریان انتخابات استان‌های غرب کشور در هتل پارسیان کرمانشاه، اظهار داشت: این چهارمین همایش توجیهی و آموزشی انتخابات است که در هفت مرکز استان دیگر هم با هدف ارائه آموزش‌های لازم به مجریان برگزاری انتخابات برگزار می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی قوانین انتخابات در گذر زمان تغییراتی دارند لذا برای برگزاری انتخاباتی قانونمند نیاز است که این دوره ها برگزار شود و ما به همین دلیل برای عوامل اجرایی از افراد صاحب نظر، تصمیم‌گیر و تصمیم ساز استفاده می کنیم.
دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور بر لزوم تمرکز این آموزش ها بر محتوای قوانین و نیز مباحث حقوقی تاکید کرد و افزود: کسانی که به عنوان نماینده فرمانداران بر سر صندوق ها حضور می یابند باید طوری توجیه شوند که ضعف سال های گذشته را نداشته باشیم.
استاندار کرمانشاه نیز در این همایش با تاکید بر لزوم رعایت امانتداری و عدالت، این شاخص ها را از مولفه های مهم انتخابات پیش رو دانست.
اسدالله رازانی انتخابات را بارزترین نقطه بروز و ظهور اراده مردم دانست، گفت: حضور مردم در این انتخابات برای سرنوشت خودشان اهمیت دارد و مایه اعتبار و آبروی نظام است.
وی بیان مسائل به صورت تخصصی در مورد مجریان انتخابات را مهم ارزیابی کرد و برگزاری این همایش را موثر دانست.
رازانی گفت: ما مکلف هستیم به دور از حب و بغض و رعایت عدالت و بی طرفی برای برگزاری هر ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تلاش کنیم.
آشنایی فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان های غرب کشور با آخرین تغییرات در قوانین و مقررات انتخابات، یکی از اهداف برگزاری این همایش عنوان شده است.
در این همایش دو روزه ۱۵۰ نفر از اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و بخشداران استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان حضور دارند.
انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در سراسر کشور روز جمعه هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس