تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل و معاون امور مطالعات سازمان اوپک ساعات پایانی شب گذشته وارد تهران شدند تا دیداری با وزیر نفت ایران داشته باشند. قرار است این دیدار ظهر امروز برگزار شود. به گزارش اقتصادنیوز، دبیرکل و معاون امور مطالعات سازمان اوپک ساعات پایانی شب گذشته وارد تهران شدند تا دیداری با وزیر نفت ایران […]

[ad_1]


دبیرکل و معاون امور مطالعات سازمان اوپک ساعات پایانی شب گذشته وارد تهران شدند تا دیداری با وزیر نفت ایران داشته باشند. قرار است این دیدار ظهر امروز برگزار شود.

عکس:تسنیم

به گزارش اقتصادنیوز، دبیرکل و معاون امور مطالعات سازمان اوپک ساعات پایانی شب گذشته وارد تهران شدند تا دیداری با وزیر نفت ایران داشته باشند. قرار است این دیدار ظهر امروز برگزار شود.

آن طور که تسنیم گزارش داده، «محمد سانوسی بارکیندو» دبیر کل اوپک و «حجت الله غنیمی فرد» عضو دبیرخانه و معاون امور مطالعات سازمان اوپک، ساعت پایانی شب گذشته وارد تهران شدند.

این دو مقام مسئول، ظهر امروز در وزارت نفت ایران با «بیژن زنگنه» وزیر نفت ایران دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. دلیل سفر بارکیندوی نیجریه‌ای که حدود یک ماه پیش با استقرار در محل دبیرخانه اوپک در وین، رسماً پست دبیرکلی سازمان کشورهای صادر کننده نفت را در اختیار گرفت، معرفی خود و بیان برنامه‌های مدیریتی اوپک برای کشورهای عضو اعلام شده اما به نظر می‌رسد بارکیندو به‌دنبال نزدیک کردن نظرات اعضای اوپک در خصوص مسائلی چون “فریز نفتی”، “شیل نفتها” و “بی‌ثباتی و پایین ماندن قیمت نفت” است.

در همین حال امروز بیانیه مشترک وزرای نفت روسیه و عربستان منتشر شده که اذعان کرده‌اند عجله‌ای برای اجرای فریز نفتی وجود ندارد.

طبق  گزارش مهر به نقل از فایننشال تایمز، این بیانیه که با عنوان بیانیه همکاری‌های مشترک برای حمایت از بازار نفت منتشرشده است از تلاش دو کشور در جهت اجرای فریز نفتی حکایت دارد. این در شرایطی است که مسئولان روسی دیروز اعلام کردند که میزان صادرات نفت ایران می‌تواند در مرز چهار میلیون بشکه باقی بماند و رسیدن به میزان قبل از تحریم‌های بین‌المللی معادله منصفانه‌ای برای اجرای طرز فریز نفتی است.

در همین حال روز گذشته نیز ایرنا گزارش داده بود، هر چند سفر بارکیندو به ایران در جایگاه دبیرکل اوپک، نخستین سفر وی به ایران به شمار می‌رود و می‌تواند به عنوان سفری برای آشنایی وی با دیدگاه‌های مسوولان نفتی کشورمان درباره بازار جهانی نفت تلقی شود، اما شواهد از مذاکرات جدی با هدف دستیابی به دیدگاه مشترک درباره مدیریت بازار حکایت دارد.

امیرحسین زمانی‌نیا، معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی درباره سفر دبیر کل اوپک به ایران نیز گفته بود:طرح فریز نفتی و بررسی وضعیت بازار جهانی نفت از محورهای اصلی مذاکره بارکیندو و زنگنه خواهد بود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس