تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اول رئیس جمهور، سازمان تأمین اجتماعی ایران را نهادی پرتوان توصیف کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی نقش فراوان و موثری در ارایه خدمات مطلوب به آحاد جامعه دارد و بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند. به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار […]

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور، سازمان تأمین اجتماعی ایران را نهادی پرتوان توصیف کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی نقش فراوان و موثری در ارایه خدمات مطلوب به آحاد جامعه دارد و بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار «هانس هورست کنکلوسکی» دبیرکل اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ایسا) اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به صورت جدی نیازمند تعاملات بین‌المللی است و امیدوارم با حضور دبیر کل ایسا در ایران، سازمان تأمین اجتماعی بتواند هرچه بیشتر از تجربیات و فرصت‌های بین‌المللی استفاده کند.


جهانگیری همچنین با تأکید بر اینکه صندوق‌های بازنشستگی ایران برای حل مشکلات، نیازمند اصلاحات جدی هستند، خاطرنشان کرد: دولت برخی اصلاحات را آغاز کرده است و امیدوارم در مذاکرات رئیس سازمان تأمین اجتماعی با دبیرکل ایسا، بتوانیم از تجربیات بین المللی در انجام این اصلاحات استفاده کنیم.


معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری سمینار منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی در تهران اظهار امیدواری کرد که مذاکرات انجام شده در این سمینار بتواند نقش موثری در تبادل تجربیات و پیشبرد اهداف تأمین اجتماعی در کشورهای عضو از جمله جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.


دبیر کل اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی هم دراین دیدار ضمن تحسین اقدامات سازمان تأمین اجتماعی ایران اظهار داشت: اعتقاد دارم این سازمان توانسته است فعالیت‌های خوبی در ابعاد مختلف انجام دهد و سایر کشورهای عضو اتحادیه نیز علاقمند هستند که از تجربیات سازمان تامین اجتماعی ایران بهره مند شوند.


وی همچنین با اشاره به برگزاری سمینار دو روزه اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی که با حضور کشورهای جنوب آسیا در تهران برگزار شد، افزود: حضار و شرکت کنندگان در این سمینار بر اهمیت فعالیت ها و خدمات سازمان تأمین اجتماعی ایران در توسعه اجتماعی تأکید داشتند.


هانس هورست کنکلوسکی افزود: سازمان تأمین اجتماعی ایران پیشرفت ها و فعالیت های فراوانی در توسعه اقتصادی و اجتماعی ایران داشته است و برای کشورهای شرکت کننده در سمینار بسیار جالب بودکه چگونه این سازمان توانسته است در حوزه های مختلف سرمایه گذاری و درآمدزایی کند.


وی خاطرنشان کرد: حتماً گزارشی از فعالیتها و اقدامات تحسین برانگیز سازمان تأمین اجتماعی ایران را به مقر اتحادیه در ژنو و در مجمع عمومی که در پاناما برگزار خواهد شد، ارایه خواهم کرد.


وی با اشاره به الگوهای مختلف تأمین اجتماعی در سایر کشورها گفت: عملکرد نهادهای تأمین اجتماعی در کشورهای دیگر معمولاً یا بر اساس مدل مشارکتی و یا مبتنی بر دریافت مالیات است که هر کدام از این دو روش دارای مزایا و نواقصی است اما روش سازمان تأمین اجتماعی ایران روشی تحسین برانگیز است که می تواند بعنوان یک الگوی موفق مطرح باشد.


وی تصریح کرد: اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی (ایسا) نسبت به ارایه کمک و حمایت از سازمان تأمین اجتماعی ایران تعهد کامل دارد و آمادگی دارد در اتخاذ تصمیمات صحیح برای اصلاح صندوق های بازنشستگی تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس