تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرروش و برنامه درسی ملی شاهد تحولاتی در زمینه آموزش زبان‌های خارجی هستیم که این تحول شامل تغییر در منابع آموزشی و تبدیل کتب به بسته‌های متنوع آموزشی است. به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر فانی با بیان این مطلب افزود: تجربه […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرروش و برنامه درسی ملی شاهد تحولاتی در زمینه آموزش زبان‌های خارجی هستیم که این تحول شامل تغییر در منابع آموزشی و تبدیل کتب به بسته‌های متنوع آموزشی است.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر فانی با بیان این مطلب افزود: تجربه نشان داده است که پائین آمدن سن آموزش زبان خارجی و افزایش ساعات تدریس به نحو مشهودی می‌تواند به موفقیت یادگیری زبان‌های خارجی کمک کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این پرسش که آموزش زبان‌های خارجی چقدر در انتقال ارزش‌های فرهنگی کشور صاحب زبان موثر است، گفت: البته آموزش زبان خارجی می‌تواند به انتقال فرهنگ آن کشور کمک کند اما وزارت آموزش و پرورش با اتخاذ تدابیری و از جمله تالیف کتب حاوی مباحث متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی توانسته این موضوع را مدیریت کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانات رهبر معظم انقاب اسلامی «مدظله العالی»، گفت: شورای عالی آموزش و پرروش در دو مصوبه خود موضوع « تنوع‌بخشی به آموزش زبان‌های خارجی» را مورد توجه قرار داده و در سند ” برنامه درسی ملی” هم به دانش آموز در این زمینه حق انتخاب داده شده است.

وی افزود: اما در عرصه عمل برای سایر زبان‌ها چندان استقبالی مشاهده نشد و به عنوان مثال در سال ۱۳۹۱ تعداد دانش‌آموزان متقاضی سایر زبان‌ها در کل کشور از ۳۰۰ دانش‌آموز کمتر بود.

دکتر فانی ادامه داد: مساله بعدی در این زمینه ادامه تحصیل دانش‌آموز در دانشگاه‌هاست که در دانشگاه‌ها هم چندان آموزش به سایر زبان‌ها جا نیفتاده است.

براساس گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، این  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان نیز گفت: مشکل مدیریتی هم در این زمینه به چشم می‌خورد و به عبارت دیگر دایر کردن کلاس آموزشی به سایر زبان‌ها، با توجه به پراکندگی دانش‌آموزان متقاضی آموزش، مشکل است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس