تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴

احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه روز چهارشنبه در کنفرانس خبری خود در آنکارا گفت، ترکیه درهای خود را به روی تمام پناهجویان باز کرده است و نسبت به درد و رنج مردم سوریه ساکت نمانده است.

به گزارش “گذارخبر”، به نقل از پایگاه خبری دیلی صباح، احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه روز چهارشنبه در کنفرانس خبری خود در آنکارا گفت، ترکیه درهای خود را به روی تمام پناهجویان باز کرده است و نسبت به درد و رنج مردم سوریه ساکت نمانده است.

وی افزود: اما جهان ساکت مانده و هر از گاهی تصاویری از غرق شدن پناهجویان در مدیترانه در سر خط خبرها قرار می‌گیرد.

نخست‌وزیر ترکیه همچنین گفت که حزب عدالت و توسعه وی تا سه ماه آتی تمام وعده‌های انتخاباتی خود را محقق می‌کند و تاکید کرد که از زمان انتخابات پارلمانی اول نوامبر آک پارتی به ۳۰ درصد از آن وعده‌ها جامه عمل پوشانده است.

داووداوغلو همچنین در کنفرانس خبری با رئیس پارلمان این کشور تاکید کرد: مرزهای سوریه و عراق تهدیدی خطرناک علیه امنیت ملی ما هستند و ما مذاکراتی را با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و معاونش جو بایدن درباره این تهدید خطرناک داریم.

او افزود: هماهنگی میان سازمان‌های نظامی دو کشور وجود دارد.

داووداوغلو ادامه داد که کشورش هیچ فرقی بین تهدیدات تروریستی قائل نیست و در راستای حمایت از امنیت ملی تلاش کرده و با ائتلاف ضد داعش همکاری می‌کنیم چون جزئی از آن هستیم.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس