تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ‌مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: کردستان مهد خلاقیت، ابتکار و پیشرفت است و درخشش دانش آموزان کردستانی در مسابقات ملی اثبات کننده این امر است. ‌به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی اکبر زاده امروز (۳مهر) در مراسم آغاز بازگشایی مدارس در کردستان، اظهار کرد: خاک کردستان آمیخته با خون شهدا […]

[ad_1]

‌مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: کردستان مهد خلاقیت، ابتکار و پیشرفت است و درخشش دانش آموزان کردستانی در مسابقات ملی اثبات کننده این امر است.

‌به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی اکبر زاده امروز (۳مهر) در مراسم آغاز بازگشایی مدارس در کردستان، اظهار کرد: خاک کردستان آمیخته با خون شهدا و مهد مقاومت، دلیری و سرفرازی است. 

وی افزود: تقارن همه ساله بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس تکرار مبارکی است که دانش آموزان را با فرهنگ ایثار و مقاومت آشنا کرده و اولین درس هر سال دانش آموزان ایران زمین درس پایداری، ایثار و شهادت است. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ وزارت آموزش و پرورش برترین وزارتخانه در آموزش فرهنگ ایثار و شهادت بوده است. 

وی تصریح کرد: حضور ۶۵۰ دانش آموز برای بازدید از یادمانهای دفاع مقدس در قالب اردوی راهیان نور نشان دهنده تلاش این وزارتخانه برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت است. 

اکبرزاده ادامه داد: روز بازگشایی مدارس روز عهد بستن با خود است و در این روز دانش آموزان باید برای آغاز سال تحصیلی جدید با رنگ و رویی متفاوت عهد بسته و از امروز فرصتی را که خدا در اختیار آنان قرارداده غنیمت شمرند. 

وی از دانش آموزان خواست تا در کنار تحصیلات خود برای فراگیری علوم روز که رهبری نیز بر آن تاکید داشته‌اند، تلاش کنند. 

اکبرزاده در ادامه سخنان خود کردستان را مهد خلاقیت، ابتکار و پیشرفت دانست و افزود: درخشش دانش آموزان کردستانی در مسابقات مختلف ملی اثبات کننده این مدعاست و این مایه مباهات کردستان است. 

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان امروز در معرض تهاجمات مختلف هستند، ذکر کرد: پیشرفت در فضای علم و دانش روز موجب ناکام ماندن دشمنان در رسیدن به هدف خود مبنی بر جلوگیری از پیشرفت علمی کشور خواهد بود. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید انعطاف پذیر باشد، ادامه داد: همگامی آموزش و پرورش با نیاز دانش آموزان به پیروزی و پیشرفت بیشتر در این عرصه کمک خواهد کرد. 

در ادامه این مراسم از کتاب دلنوشته‌های دانش آموزان در خصوص پیشمرگان مسلمان کرد رونمایی شد. 

همچنین زنگ آغاز سال تحصیلی توسط نماینده ولی فقیه در کردستان و استاندار کردستان نواخته شد.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس