تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با هدف سنجش مهارت‌های امدادی و بشردوستانه دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت، چهارمین دوره مسابقات کشوری المپیاد آماده با برگزاری مراسم افتتاحیه و آزمون‌های کتبی در اردوگاه مهر بندر انزلی آغاز شد. به گزارش ایسنا، با برگزاری مراسم افتتاحیه و رژه، دانش آموزان آماده در روزهای سخت در مرحله کشوری چهارمین المپیاد آماده، رقابت‌های […]

[ad_1]

با هدف سنجش مهارت‌های امدادی و بشردوستانه دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت، چهارمین دوره مسابقات کشوری المپیاد آماده با برگزاری مراسم افتتاحیه و آزمون‌های کتبی در اردوگاه مهر بندر انزلی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، با برگزاری مراسم افتتاحیه و رژه، دانش آموزان آماده در روزهای سخت در مرحله کشوری چهارمین المپیاد آماده، رقابت‌های خود را آغاز کردند.

پیش از آغاز این رقابت‌های و در مراسم افتتاحیه که با حضور ۲۷۰ تن از دادرسان و سرپرستان و داوران این دوره از مسابقات برگزار شد، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان، با اشاره به حضور پر شور دادرسان سراسر کشور در چهارمین دوره مسابقات المپیاد آماده در سطوح مختلف اظهار کرد: شما نماینده ۴۰۰ هزار دانش آموز آماده در روزهای سخت که در سراسر کشور مهارت‌های امدادی را آموزش دیدند، هستید. دانش آموزانی که تیم تشکیل دادند و برای شرکت در این رقابت‌ها تلاش کردند، در مسابقات درون مدرسه‌ای، منطقه‌ای، شهرستانی و استانی شرکت کردند تا به مرحله کشوری راه پیدا کرده و در این مسابقات حضور داشته باشند.

سعید بابایی با تاکید بر ارزشمندی تلاش دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت تصریح کرد: بر همین اساس تمامی دادرسانی که در مرحله کشوری این مسابقات با هم رقابت خواهند کرد، برگزیده هستند و تلاش، تمرین و صرف زمان شما، برای آموختن فارغ از اینکه در این رقابت‌ها رتبه‌های اول تا سوم را کسب کنید برای سازمان جوانان همه حایز رتبه، اهمیت و ارزش است.

وی با بیان اینکه نفس حضور، تمرینات و ممارست و آموزش‌های دادرسان ارزشمند است، اضافه کرد: امید داریم هیچگاه اتفاق و حادثه ناگواری پیرامون شما رخ ندهد و نیاز نباشد دانش‌آموزان از توانمندی‌های امدادی خود استفاده کنند، اما اکنون خرسندیم که دانش آموزان آماده در روزهای سختی که در مسابقات شرکت کرده‌اند، توانایی و آمادگی این را دارند که هم خود، هم خانواده و دوستان خود را در حوادث، از خطر نجات داده و جامعه اطراف خود را راهبری کنند.

بابایی با مهم توصیف کردن فعالیت‌های بشردوستانه ی دادرسان گفت: مهم‌تر از تمام تلاش‌های امدادی شما، اهمیت و جلوه دانش آموز هلال احمری، به عنوان دانش آموزی بشردوست و صلح گستر است. با این نگاه، دانش آموز هلال‌احمری فقط دانش آموزی نیست که موارد امدادی را فرا گرفته باشد بلکه، دانش آموزی است که اگر در میان جمع دوستانش اختلافی ایجاد شده باشد، نخستین کسی که برای ایجاد دوستی، آشتی و مهر و محبت بین دوستانش پیشقدم می‌شود، همان دادرس هلال احمری است.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان ضمن تقدیر از نظم و انگیزه بالای دادرسان حاضر در چهارمین دوره رقابت‌های المپیاد آماده کشوری تصریح کرد: امید داریم این شور، روحیه و نشاطی که دانش آموزان از استان‌ها با خود به اردوگاه همراه آورده‌اند تا پایان اردوها همراه آنها باشد.

بابایی ضمن آروزی موفقیت برای همه دادرسان خاطرنشان کرد: در این دوره “جام بشردوستی” با محوریت ترویج نظم، احترام و دوست داشتن همدیگر، به تیم و دادرسانی تعلق می‌گیرد که در احیای این موارد، بیش از پیش تلاش کرده و با هم رقابت کنند.
برنامه‌ریزی همه جانبه برای آماده‌ها

این دوره از مسابقات المپیاد آماده به میزبانی استان اصفهان، در بخش خواهران و با حضور ۱۵ تیم از استان‌ها در مرحله اول آغاز شده است که پس از اتمام این دوره، ۱۶ تیم دیگر از باقی استان‌ها برای شرکت در المپیاد آماده در دوره دوم در اردوگاه مهر بندر انزلی حضور خواهند یافت.

همچنین در این اردوها علاوه بر مسابقه اصلی در بخش المپیاد آماده، برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی فوق برنامه نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شده است که در بخش تفریحات، طرح دریا و برنامه تالاب از برنامه‌های پیش بینی شده برای دادرسان است. همچنین برگزاری مسابقات جانبی الوار چینی، کشش سورتمه، کشش لاستیک، پرتاب کیسه طناب، طناب کشی و مسابقه فکری اتللو و پنتاگو نیز همزمان با اجرای مسابقات در اوقات فراغت ویژه دانش آموزان طراحی شده است.

بخش دیگری از فعالیت‌های جانبی چهارمین دوره مسابقات کشوری المپیاد آماده، مسابقات فرهنگی در راستای پیشگیری کاهش تصادفات و تهیه روزنامه دیواری با موضوع “محیط زیست” با استفاده از امکانات موجود در اردوگاه است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، برای افزایش ابعاد معنوی اردوها برنامه‌های فرهنگی دیگری نظیر ختم قرآن، ختم صلوات، آشنایی با شهرها و اقوام ایرانی، مشاوره مذهبی، یک قدم تا فرج، یک قرار زهرایی و… نیز برای دادرسان تدارک دیده شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس