تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور وزیر آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی ۱۳٫۵ میلیون دانش‌آموز در کشور خبر داد. ‌به گزارش ایسنا، احمدی  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در مراسم نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت، بیان کرد: پروژه مهر از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور بوده و زمانی که شروع می‌شود گویی […]

[ad_1]

مشاور وزیر آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی ۱۳٫۵ میلیون دانش‌آموز در کشور خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، احمدی  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در مراسم نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت، بیان کرد: پروژه مهر از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور بوده و زمانی که شروع می‌شود گویی انقلابی عظیم اتفاق افتاده است. خانواده‌ها درگیر مسائل آموزش و پرورش شده و همگی درگیر آن می‌شوند.

وی اضافه کرد: امسال آموزش و پرورش سال تحصیلی را با ۱۳٫۵ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور آغاز کرد و یک میلیون پرسنل در جهت اخلاق، فرهنگ و دینداری کار خود را آغاز کردند.

احمدی ادامه داد: سیاست و استراتژی اصلی آموزش و پرورش که در دولت تدبیر و امید تعریف شده و همچنان به آن پایبند هستند، ارتقای آموزش و پرورش است. در حال حاضر به لحاظ کمیتی مشکل داریم اما آنچه که اهمیت دارد این است که در دولت یازدهم علاوه بر مسائل کمی، کیفیت از همه مواد برای ما بالاتر بوده این به همه دوره‌ها بر می‌گردد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این مهم تا همگی دست به دست هم ندهیم به وجود نمی‌آید و جامعه اگر همراه و همسو نباشد کیفیت آموزش محقق نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای کار دولت، وزیر آموزش و پرورش از همه استان‌ها به صورت پایلوت فرهنگیانی انتخاب و مشکلات آنها را جمع‌آوری کرد و بعد از جمع‌بندی حدود ۷۰۰، ۸۰۰ مشکل اساسی آنان را گروه‌بندی کرد. هم اکنون برنامه‌ها براساس آن تدوین و ۵ برنامه اصلی تعریف شده است.

احمدی یادآور شد: یکی از این برنامه‌ها ساماندهی نیروی انسانی است تا شهری مانند تهران مازاد نیرو نداشته باشد و استانی دیگر از نیروی متخصص محروم بماند. باید در همه جا نیروی متخصص وجود داشته باشد و عدالت آموزشی ایجاب می‌کند شرایطی ایجاد شود تا هیچ دختر و پسری از تحصیل محروم نشود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: نمونه آن وجود ۱۰۰ مدرسه تک دانش‌آموزی در کشور است چراکه معتقدیم طبق قانون و وجدان نباید کسی از تحصیل جا بماند و باید در همه جا مدرسه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در بعضی نقاط به علت فقر فرهنگی والدین اجازه نمی‌دهند فرزندانشان به تحصیل بپردازند که البته این پیگرد قانونی دارد و باید برای آن فکری کرد تا همه دانش‌آموزان و کسانی که لازم‌التعلیم هستند بتوانند به تحصیل بپردازند.

احمدی از دیگر اقدامات وزارت آموزش و پرورش به اجرای سند تحول آموزش اشاره کرد و گفت: این سند تحولی بنیادی را در آموزش و پرورش ایجاد می‌کند و اگر اجرایی و عملیاتی شود خیلی از مشکلات برطرف می‌شود. به خاطر فرابخشی بودن آن باید همگی کمک کنند وگرنه مانند قوانینی که خوب نوشته می‌شوند به ناچار خوب هم بایگانی خواهد شد.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش افزود: همه مسئولین باید دغدغه اجرای این سند را داشته باشند و اگر به این نقطه برسیم یقیناً بسیاری از مشکلات امروز را نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: تا به حال اشعار و توصیفات زیادی از معلمین شده است اما باید دیگر شعر گفتن را کم کنیم و تعاریف را کنار بگذاریم. آموزش و پرورش باید سهمش از بودجه چند برابر شده و مدیران دیگر نگران چکه سقف مدرسه نباشند.

احمدی اظهار کرد: در تمام دنیا ثابت شده‌ است که دانش‌آموزان ایران به لحاظ بهره هوشی سهم بالایی دارند، حیف است که به فراموشی سپرده شوند و از آنان استفاده نشود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مسئولین فضای مجازی است، افزود: خیلی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان وقت خود را صرف فضای مجازی می‌کنند، ما مخالف آن نیستیم اما معتقدیم باید با برنامه‌ریزی از آن استفاده کرد.

وی اضافه کرد: اعتیاد تنها مواد مخدر نیست و یکی از موارد آن همین فضاهاست که متأسفانه در کشور ما نیز خود را نشان می‌دهد، باید برنامه‌ریزی مناسبی در این راستا داشته باشیم.

احمدی اظهار کرد: حفظ آرامش اعضای خانواده نیز نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و اگر در خانواده‌ها اختلافی هست باید به احترام فرزند کنار گذاشته شود و کمتر آن را نشان داد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: باید روحیه استقلال‌طلبی و پرسشگری در کلاس درس فراهم شود و دانش‌آموز بدون لکنت حرفش را بزند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس