تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] در سفر وزیر علوم کشورمان و هیئت همراه به کره جنوبی ، دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کره جنوبی ضمن امضای یادداشت تفاهم همکاری ، پیمان خواهر خواندگی بین دو دانشگاه به امضا رسید. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، با امضای […]

[ad_1]

در سفر وزیر علوم کشورمان و هیئت همراه به کره جنوبی ، دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کره جنوبی ضمن امضای یادداشت تفاهم همکاری ، پیمان خواهر خواندگی بین دو دانشگاه به امضا رسید.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، با امضای این تفاهم نامه، فعالیت های مشترک این دو مرکز علمی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، تحقیقات، تبادل استاد و دانشجو از این پس شتاب و رشد بیشتری به خود می گیرد.
در مراسم امضای این یادداشت تفاهم که به امضای دکترهوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و سونگ نوک این رئیس دانشگاه سئول رسید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکترحسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی، دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و دکتریوسف حجت رایزن علمی وزارت علوم در شرق آسیا نیز حضور داشتند.
بر اساس این تفاهمنامه دو مرکز دانشگاهی توافق کردند که همکاری های خود را در زمینه تبادل دانشجو و استاد افزایش دهند و نسبت به برگزاری کنفرانس ها، همایش ها و نیز انجام طرح های تحقیقاتی مشترک مبادرت ورزند.
اعطای بورسیه تحصیلی، ایجاد کرسی زبان و ادبیات در دانشگاه های یکدیگر، ایجاد فرصت های مطالعاتی، برگزاری نمایشگاه های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری، از دیگر موارد مورد تاکید طرفین در توافقنامه یاد شده است.
همچنین پس از امضای این یادداشت تفاهم، دو طرف دیدگاه های خود را در خصوص چگونگی گسترش همکاری های علمی و پژوهشی بویژه در زمینه تحقیقاتی اعلام کردند و با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر تعاملات فی مابین، خواستار تبادل تجربیات دو کشور در خصوص طرح های پژوهشی و فناوری شدند.

۱۰۸/۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس