تاریخ انتشار: ۱۴ فرو ۱۳۹۵
معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی:

دانشنامه امام خمینی با بیش از ۸۰۰ مدخل علمی به عنوان یک منبع علمی مناسب برای کلام امام در ۶شش گروه فلسفه و کلام، فقه و اصول، آثار و کلیات‌، تاریخ و حوادث، اعلام و شخصیت‌ها تدوین شده که تا پایان سال ۱۳۹۵ آماده چاپ و انتشار خواهد شد.

به گزارش “گذارنیوز”  علی داستانی معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با بیان این مطلب گفت: یکی از پروژه‌های مهم پژوهشی که توسط این موسسه در سال ۹۴ انجام شده، تدوین دانشنامه حضرت امام خمینی با بیش از ۸۰۰ مدخل علمی است که با به کارگیری محققان و پژوهشگران و مقالات علمی تالیف شده است.

داستانی ادامه داد: این اثر تقریبا مراحل نهایی آن را برای انتشار می‌گذراند و امیدواریم که در سال آینده دانشنامه امام منتشر و در اختیار علاقه‌مندان و صاحبنظران قرار گیرد.

وی ادامه داد: دانشنامه امام خمینی (ره) دارای شش گروه علمی با عناوینی فلسفه و کلام، فقه و اصول، آثار و کلیات، تاریخ و حوادث، اعلام و شخصیت‌ها است که حدود ۳۰ نفر از پژوهشگران برجسته به صورت مستقیم و غیر مستقیم و ده‌ها نویسنده با این دانشنامه همکاری دارند.

معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی یادآور شد: این دانشنامه دارای شورای‌های مختلف علمی و اجرایی است و در آن ۸۱۱ مدخل از میان صدها مدخلی که قابل نگارش بوده انتخاب شده و اکثر آنها نیز آماده شده است که می‌تواند به عنوان یک منبع مناسب علمی مورد استفاده قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش، دانشنامه امام خمینی(س) در سال ۱۳۷۹ طراحی و با جمعی از فرهیختگان و نویسندگان مبرز کار خود را آغاز کرد. طراحان این دانشنامه در نظر داشتند برای رفع نیاز همه علاقه‌مندان به امام و اندیشه‌ها و افکار ایشان کاری در خور و شایسته انجام دهند، که مراجعه‌کنندگان به این دانشنامه بتواند نیازهای علمی و اطلاعاتی خود را به آسانی برطرف کند.

این مجموعه همزمان به زبان عربی و انگلیسی نیز ترجمه می‌شود و تا پایان سال ۱۳۹۵ آماده چاپ و انتشار خواهد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس