تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۴

گزارش‌ها نشان می‌دهند عناصر گروه بوکوحرام در حال تقویت روابط با گروه تروریستی داعش هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، بوکوحرام در ماه مارس، با داعش بیعت کرد و در ماه ژوئن به عنوان استان داعش در غرب آفریقا اعلام شد. از زمان انتخاب محمد بوهاری به عنوان رئیس جمهور نیجریه در ماه مارس امسال و وعده وی برای پایان دادن به تحرکات تروریستی بوکوحرام، تاکنون بیش از یک هزار نفر در خشونت های مرتبط با  این گروه تروریستی کشته شده اند.

جاکوب زن، تحلیلگر نیجریه ای در موسسه جیمز تاون واشینگتن گفت: بین هشتاد تا دویست ستیزه‌جوی بوکوحرام در شهر سرت لیبی حضور دارند. به گفته وی، بر اساس اعلام مقامات امنیتی الجزایر، ستیزه‌جویان این گروه به سایر تروریست‌ها در شمال کشور آفریقایی نیجر پیوسته‌اند.

بازداشت احمد الاسیر در پانزده ماه اوت در فرودگاه بیروت، شاهد دیگری دال بر افزایش روابط بوکوحرام با داعش است. مقامات لبنانی گفتند این فرد قصد داشت با استفاده از گذرنامه جعلی فلسطینی و ویزای نیجریه ای، به نیجریه برود.

سازمان مهاجرت نیجریه اعلام کرده است بین ژانویه ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ مانع از خروج بیش از ۲۳ هزار و ۴۷۰ نفر از این کشور  شده است.  نشریات دولتی نیجریه نیز گزارش دادند برخی از شهروندان این کشور در ماه های اخیر برای پیوستن به گروه های تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقا، خاک کشور را ترک کرده اند.

 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس