تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بنابر حکم دادگاه تجدید نظر آمریکا، قربانیان آمریکا بمب‌گذاری سال ۱۹۹۷ در ازای حکم غرامت چند میلیون دلاری علیه ایران نمی‌تواند الواح هخامنشی ایرانی را که در دانشگاه شیکاگو نگهداری می‌شوند را طلب کنند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری نشنال لاژورنال ، موضوع بحث پرونده‌ی دادگاه تجدید نظر آمریکا در مورد […]

[ad_1]

بنابر حکم دادگاه تجدید نظر آمریکا، قربانیان آمریکا بمب‌گذاری سال ۱۹۹۷ در ازای حکم غرامت چند میلیون دلاری علیه ایران نمی‌تواند الواح هخامنشی ایرانی را که در دانشگاه شیکاگو نگهداری می‌شوند را طلب کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری نشنال لاژورنال ، موضوع بحث پرونده‌ی دادگاه تجدید نظر آمریکا در مورد مجموعه‌ی ۳۰ هزار الواح هخامنشی مربوط شهر باستانی پرسپولیس ایران است.

در سال ۱۹۳۷ ایران مجموعه‌ی الواح هخامنشی را به صورت قرضی در اختیار موسسه آسیای دانشگاه شیکاگو قرار داد.

شاکیان این پرونده یعنی قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۷ اورشلیم و خانواده‌های آن‌ها پیش‌تر یک حکم ۷۱٫۵ میلیون دلاری را علیه ایران در دادگاه فدرال واشنگتن برنده شدند.

به دلیل حاضر نشدن ایران در این دادگاه حکم دادگاه علیه ایران صادر شد.

وکلای شاکیان این پرونده از یکی دادگاه دیگر آمریکا درخواست کردند تا حکم حراج اموال باستانی ایران که در دانشگاه شیکاگو و موزه‌ی تاریخی طبیعی در شیکاگو وجود دارند را صادر و پول‌های به دست آمده را به خانواده‌ی شاکیان اعطا کند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس