تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بازار فرابورس ایران در میانه هفته معاملاتی جاری دادوستد ۳۴۱ میلیون و ۵۰۶ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از یکهزار و ۱۷۳ میلیارد ریال را تجربه کرد که این ارقام در مقایسه با روز گذشته از افزایش محسوسی حکایت داشت. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران؛ به موازات رشد متغیرهای […]

[ad_1]

بازار فرابورس ایران در میانه هفته معاملاتی جاری دادوستد ۳۴۱ میلیون و ۵۰۶ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از یکهزار و ۱۷۳ میلیارد ریال را تجربه کرد که این ارقام در مقایسه با روز گذشته از افزایش محسوسی حکایت داشت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران؛ به موازات رشد متغیرهای حجم و ارزش معاملات فرابورس، پس از چند روز روند ریزشی شاخص کل، شاهد افزایش ۴٫۴ واحدی آیفکس نیز بودیم که به این ترتیب شاخص تا ارتفاع ۷۹۷ واحدی بالا رفت. به ترتیب سه نماد “هرمز”، “شتران” و “شراز” در حالی بالاترین تاثیر مثبت را بر آیفکس گذاشتند که نماد “مارون” به اندازه یک واحد تاثیر منفی بر این شاخص داشت.

در بازار سهام فرابورس نیز افزایش محسوسی در حجم و ارزش معاملات را نسبت به روز گذشته شاهد بودیم، به‌طوری که ۲۶۸ میلیون سهم به ارزش ۶۲۰ میلیارد ریال در این بازار مورد مبادله قرار گرفت که نسبت به روز گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌داد. نماد شتران در این بازار بالاترین حجم و ارزش معاملات را با نقل و انتقال نزدیک به ۱۰ میلیون سهم تجربه کرد که ارزش آن بالغ بر ۲۹ میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال بود.

همچنین در حالی نمادهای “کشرق”، “کپرور” و “سدبیر” تا سقف حداکثر ۴٫۸۵ درصد بالاترین میزان رشد قیمتی را در بازار سهام تجربه کردند که نمادهای “تلیسه”، “وگستر” و “ساینا” تا نزدیک ۵ درصد با بیشترین افت قیمتی روزانه سهام روبه‌رو شدند.

یکشنبه هفته آتی موعد سررسید اسناد خزانه اسلامی مرحله دوم

در جریان معاملات روز جاری در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز بیش از ۳۴۳ هزار ورقه بهادار دست به دست شد که ارزش آن بالغ بر ۳۳۴ میلیارد ریال بود. در این بازار بیشترین حجم و ارزش معاملات به اوراق “اجاد۱” اختصاص یافت. اوراق اجاره دولت مرحله اول در این روز به تعداد ۱۵۶ هزار ورقه به ارزش بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

پس از آن به ترتیب نمادهای “اخزا۳”، “اخزا۶” و “اخزا۵” با بیشترین حجم و ارزش معامله روزانه اوراق روبه‌رو شدند تا در مجموع اسناد خزانه اسلامی مرحله دوم تا ششم امروز نقل و انتقال ۱۵۶ هزار و ۶۰ ورقه به ارزش بیش از ۱۴۹ میلیارد ریال را تجربه کنند.

فردا در پایان معاملات روز سه‌شنبه، نماد “اخزا۲” به‌منظور پرداخت مبلغ اسمی اسناد در تاریخ ۲۱ شهریورماه بسته خواهد شد. طبق اطلاعیه مدیریت ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، تمامی دارندگان این اوراق اعم از خریداران، پیمانکاران و دارندگان اسناد خزانه اسلامی باید نسبت به اعلام شماره حساب بانکی خود به یکی از کارگزاری‌های عضو فرابورس اقدام کرده باشند؛ چراکه مبلغ اسمی اسناد خزانه اسلامی مرحله دوم در سررسید مربوطه، صرفا به حساب بانکی معرفی شده دارندگان این اسناد که در سامانه تسویه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ثبت شده باشد واریز خواهد شد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس