تاریخ انتشار: ۱۴ آبا ۱۳۹۴

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم‌ رئیسی عصر امروز در دیدار کارکنان دادستانی ویژه روحانیت و شوراهای ارشاد و صلح و سازش کشور با آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: شورای ارشاد و صلح و سازش تأسیسی بود که در سال‌های اخیر انجام گرفت

به گزارش “گذارخبر”  وی افزود: با توجه به اینکه اثرگذارترین نهاد بر زندگی مردم، حوزه و روحانیت است، به همین منظور باید تشکیلاتی وجود داشته باشد تا این مرکز را از آسیب‌های مختلف درونی و بیرونی حفظ کند.

دادستان کل کشور با اشاره به هدف تأسیس شورای ارشاد و صلح و سازش خاطرنشان کرد: هدف اصلی تأسیس این شورا، رسیدگی به آن دسته از شکایاتی است که امکان حل و فصلشان با جلب رضایت شاکی وجود دارد و خدا را شاکریم که ایجاد این شورا مورد تأیید علما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با عرفان‌های کاذب و فرقه‌های انحرافی است تا از نشر شبهات و ایجاد تشکیک در عقاید مردم جلوگیری شود.

رئیسی تصریح کرد: دادگاه ویژه روحانیت در شهرها و مناطق اهل سنت نیز فعال است تا مسائل مربوط به آن دسته از روحانیون نیز رسیدگی شود.

دادستان کل کشور خطاب به آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: ما از شما متشکریم که به مسائل کشور نگاه کاملاً کلان و جامع دارید، چون این نگاه می‌تواند بسیاری از گره‌ها را باز کند به همین دلیل ما معتقدیم که در نظام مبتنی بر فقه هیچ بن‌بست و گره کوری وجود ندارد.

وی بیان کرد: امیدواریم این نهاد مقدس که به تعبیر مقام معظم رهبری برکات بسیار زیادی دارد، بتواند وظیفه خود یعنی دفاع و صیانت از حوزه علمیه را به خوبی انجام دهد و موجبات رضایت صاحب اصلی حوزه یعنی امام زمان(عج) را فراهم کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس