تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با حضور نماینده مردم شهر یزد و اشکذر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از زیلوی میبد با نقش و طرح خورشید خانم رونمایی شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از میزان، در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان یزد، زیلوی میبد با طرح […]

[ad_1]

با حضور نماینده مردم شهر یزد و اشکذر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از زیلوی میبد با نقش و طرح خورشید خانم رونمایی شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از میزان، در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان یزد، زیلوی میبد با طرح خورشید خانم توسط محمدمهدی شرافت و سید ابوالفضل موسوی نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر رونمایی شد.

در این مراسم محمدمهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: ملی شدن شهر میبد در بحث زیلو مقدمه‎‎ای برای جهانی شدن این شهر است که با توجه به پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولین اداره کل و معاونت صنایع دستی استان یزد شهرستان میبد به عنوان شهر ملی زیلو در فهرست شهرهای صنایع دستی به ثبت خواهد رسید.

او در ادامه گفت: هدف از این اقدام ارتقای جایگاه بین المللی صنایع دستی کشورمان، توسعه بازارهای جهانی و زمینه سازی برای حضور پررنگ ‎‎تر صنایع دستی کشورمان در عرصه ‎‎های بین المللی و نیز توسعه گردشگری فرهنگی و افزایش اشتیاق گردشگران به بازدید از شهرهای دارای صنایع دستی های منحصر به فرد کشورمان است.

این مقام مسئول گفت: زیلوهای میبد به دلیل استفاده از الیاف طبیعی و دارا بودن ظرافت از توجه ویژه در بین گردشگران و هنردوستان برخوردار هستند.

گفتنی است این زیلوی نمادین اثر استاد کاظم دهقانی از هنرمندان صنایع دستی شهرستان میبد می باشد که با ظرافت خاصی بافته شده است.

۲۰۱۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس