تاریخ انتشار: ۲۵ آبا ۱۳۹۴
هندوستان مملو از موارد باورنکردنی است;

هندوستان کشور شگفتی و عجایب است می‌توان در این کشور، شاهد عجیب‌ترین اتفاقات ممکن بود. آیین‌ها و مراسم‌های عجیب گرفته تا راه‌آهن سراسری هند؛ هندوستان مملو از موارد باورنکردنی است.

به گزارش “گذارخبر”  راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان باید به چه شکلی باشد تا بتواند پاسخگوی خیل عظیم مردم در ساعات مختلف شبانه‌روز باشد. چنین چیزی نیازمند نیروهای انسانی و البته مکانیکی فراوانی است.

شبکه راه‌آهن سراسری
هند میزبان یکی از بزرگترین شبکه راه‌آهن‌های سراسری در کل دنیا است. قدمت راه‌آهن هند به ۱۶۲ سال پیش بازمی‌گردد و طول آن به بیش از ۶۰ هزار کیلومتر می‌رسد. در راه‌آهن هند روزانه ۱۱ هزار قطار خدمات رسانی می‌کنند. قطار زیر در حومه دهلی نو است.

خواندنی‌های راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان

بیشترین استخدام‌ها
شبکه سراسری راه‌آهن هند توسط دولت این کشور اداره می‌شود که بیش از ۱٫۳ میلیون نفر استخدام آن هستند. فوربز در گزارشی می‌گوید که همین تعداد نیرو باعث شد تا شرکت راه‌آهن سراسری هندوستان به «هفتمین کارفرمای بزرگ جهان» تبدیل شود. وزارت دفاع ایالات متحده، ارتش آزادی بخش خلق چین، والمارت و مک دونالد از جمله سازمان‌هایی هستند که کارکنان بیشتری استخدام می‌کنند.

خواندنی‌های راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان

مقیاس زیاد
شبکه راه‌آهن سراسری هندوستان بیش از ۷۰۰۰ ایستگاه و ۱۴۰ هزار پل ریلی دارد که آن را به شبکه‌ای بسیار بزرگ بدل کرده است. راه‌آهن هند ۴۸۲۳ لوکوموتیو برقی و ۵۶۳۳ موتور دیزلی دارد. علاوه بر این موارد، همچنان ۴۳ لوکوموتیو بخار در راه‌آهن سراسری هند فعالیت می‌کنند.

خواندنی‌های راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان

بلیت ارزان
دولت هندوستان در تامین مخارج کمک زیادی می‌کند و بلیت‌ها بسیار ارزان هستند. تهیه یک بلیت از دهلی نو به کلکته، سفری بین ۱۸ تا ۲۴ ساعت، تنها ۶۰۰ رویپه (معادل ۹ دلار) هزینه برمی‌دارد. سیاستمداران هندی سرانجام پس از چند دهه تصمیم گرفتند قیمت بلیت قطار را کمی افزایش دهند.

خواندنی‌های راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان

دو بودجه جدا
هند دو بودجه‌ی ملی دارد: یکی برای راه‌آهن  و دیگری برای بقیه قسمت‌های دولت.

آخرین بودجه‌ی تعلق گرفته به راه‌آهن این کشور یک تریلیون روپیه (معادل ۱۵ میلیارد دلار) بوده است که نسبت به سال‌های پیش با افزایش چشمگیری برخوردار بوده است. البته قرار است بودجه اضافی صرف نوسازی شود. جنرال الکتریک روز سه شنبه اعلام کرد که قرار است ۱۰۰۰ لوکوموتیو دیزلی جدید را با هزینه ۲٫۶ میلیارد دلار برای راه‌آهن هند تولید کند.

خواندنی‌های راه‌آهن یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس