تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۴

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان خفت گیر پایتخت خبر داد.

به گزارش “گذارخبر” در تاریخ چهاردهم اردیبهشت ماه امسال مردی ۸۰ ساله با مراجعه به کلانتری ۱۰۳ گاندی به مأموران اعلام کرد: ساعت یک ظهر وارد صرافی شدم و پس از گرفتن دلار و ارز با همسرم تاکسی گرفته و به خیابان ظفر روبروی موزه بهشتی رفتم. زمانی که از ماشین پیاده شدم موتوری به من نزدیک شد و با گرفتن گردنم از پشت کیف را از من گرفت و متواری شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه خفه کنی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با گزارش سرقت کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با بررسی دوربین صرافی و محل سرقت تصاویری گنگی از سارقان به دست آوردند. در مدت کوتاهی پس از این گزارش سرقت های مشابهی در خیابان شریعتی، میدان توحید، صادقیه، خیابان دماوند، تهران نو، خیابان کارگر یا امیرآباد، تهرانپارس، یافت آباد و شهرری به پلیس آگاهی رسید و کارآگاهان پس از بررسی آنها موفق شدند زاغ زن و یکی از سارقان را که حسین نام داشت و مجرم سابقه دار بود شناسایی کنند. با این سرنخ پلیس مخفیگاه ها و پاتوق های حسین را تحت بررسی قرار داد و توانست در تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۹۴ سارقان را در قهوه خانه ای در تهرانپارس غافلگیر کرده و آنها را دستگیر کند. با وجود عملیات گسترده پلیسی محسن ۲۸ ساله که راکب موتور هوندا بود متواری شد و جست و جوها برای دستگیری او ادامه دارد.

چهار تن از اعضای این باند که بین ۲۸ تا ۳۰ سال سن دارند به نام حسین، حمیدرضا سارقان خفت گیر، محسن راکب هوندا و جمال ملقب به جمال گدا راکب آپاچی سفید شناسایی شده اند و از سابقه داران هستند و در حال حاضر جمال به اتهام حمل چهار کیلو مواد مخدر شیشه در زندان مشهد نگهداری می شود. مهدی ۴۵ ساله زاغ زن باند سابقه سرقت ندارد و در کمپ ترک اعتیاد با این باند آشنا شده است.

اعضای این باند تا به حال به ۱۵ فقره سرقت در دو ماه فعالیتشان اعتراف کرده اند اما تنها هفت شاکی این پرونده در پلیس آگاهی حاضر شده اند.

، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان این پرونده پس از دستگیری و انجام مواجه حضوری با شکات، صراحتا به سرقت پول ها اعتراف و طعمه هایشان را نیز شناسایی کردند.

جان پرور ادامه داد: با توجه به اعترافات صریح متهمان، شناسایی تعدادی از شکات، سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی از کلیه شکات و مالباختگانی که در مدت ذکر شده و به شیوه خفه کنی توسط سرنشینان هوندا و آپاچی سفید مورد سرقت قرار گرفته اند، دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر، میدان نیلوفر مراجعه کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس