تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴

در حالی که از حکم اعلام شده کمیته انضباطی فیفا حدود ۷ ماه می گذرد، امروز حکمی منتشر شده که باشگاه پرسپولیس را به علت تخلفات در نقل‌وانتقالات و همچنین جابه‌جایی محمدرضا خلعتبری ۵۳ هزار فرانک سوئیس جریمه کرده است. به گزارش گذار نیوز، این حکم ۲۵ آذرماه سال گذشته صادر شده و مشخص نیست […]

در حالی که از حکم اعلام شده کمیته انضباطی فیفا حدود ۷ ماه می گذرد، امروز حکمی منتشر شده که باشگاه پرسپولیس را به علت تخلفات در نقل‌وانتقالات و همچنین جابه‌جایی محمدرضا خلعتبری ۵۳ هزار فرانک سوئیس جریمه کرده است.

خلعتبری

به گزارش گذار نیوز، این حکم ۲۵ آذرماه سال گذشته صادر شده و مشخص نیست چرا تا امروز رسانه ای نشده بود و جالب است که در روزهایی که بحث موتومبا داغ شده است.

اگر یادتان باشد، در همان زمان بر سر ماجرای آی تی سی خلعتبری هم جنجالی شکل گرفت. علی رغم ادعاهای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه همه چیز درست است اما در حکم فیفا که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرده اعلام شده است به دلیل ورود اطلاعات غلط و دروغ در آی تی سی تخلف صورت پذیرفته است.  در واقع حکم کمیته انضباطی فیفا به دلیل تخلفات در سیستم تی ام اس بوده و پرسپولیس ۵۰ هزار دلار به دلیلتخلف و ۳۰۰۰ فرانک هم به دلیل هزینه دادرسی باید بپردازد.

البته امروز نرخ فرانک سوئیس ۳۵۰۵ تومان بود که همه را تبدیل کردیم و به عدد ۱۸۵ میلیون و ۷۶۵هزار تومان رسیدیم.

بر خلاف نظر کسانی که امروز پس از هفت ماه این اسناد را به منظور تبرئه خود در پرونده موتومبا به خبرگزاری ها داده اند باید گفت این اسناد نه تنها وجود انحرافهای نظارتی و اجرایی توسط باشگاهها و فدراسیون را به اثبات می رساند،‌بلکه عملکرد کمیته انضباطی، فدراسیون در خصوص تخلف بازیکن ایرانی لیگ برتر را که به آن رسیدگی نکرده و هیچ حکمی علیه باشگاه پرسپولیس و بازیکن و یا سایر دست اندرکاران این تخلف صادر نکرده، را زیر سوال برده است. این در حالی است که بازیکن ایرانی است و فیفا برای بازیکن ایرانی حکم داده است. باز هم باید گفت مگه داریم؟ مگه میشه؟

البته آقای علیرضا رحیمی به صورت خودجوش یک ساعت بعد نسبت به انتشار اسنادی که هفت ماه منتشر نشده بود، نسبت به شبیه سازی پرونده موتومبا واکنش نشان داد و این هم برای خودش عجیب به نظر می رسد.اگر از واژه خط انحرافی آی تی سی صحبت کرده ایم به این دلیل است که تخلفات در ماجرای خلعتبری هم توسط مدیرنقل و انتقالات(طبق قوانین فیفا) در سازمان لیگ و فدراسیون رخ داده است. همان زمان مدیران وقت پرسپولیس اعلام می کردند که آی تی سی خلعتبری مشکلی ندارد و البته مقامات فدراسیون و سازمان لیگ هم آن را تایید می کردند اما حالا پس از هفت ماه پرسپولیس محکوم می شود.

باید دید همان طور که اسناد پرونده خلعتبری به فیفا منعکس شده، اسناد پرونده موتومبا هم به فیفا منعکس می شود یا ماه پشت ابر می ماند.

به نظر می رسد خط انحرافی آی تی سی همچنان دارد قربانی می گیرد و خبرگزاری تسنیم در خبرش نوشته است که در حکم فیفا آمده است که باشگاه پرسپولیس به دلیل ارسال اطلاعات نادرست محمدرضا خلعتبری لیماکی در TMS این بازیکن و همچنین انجام جابه‌جایی او در خارج از زمان قانونی نقل‌وانتقالات باید ۵۰ هزار فرانک جریمه پرداخت کند. در این حکم آمده است که باشگاه پرسپولیس ماده شش قانون نقل‌وانتقالات فیفا را نقض کرده است.

همچنین در بند دیگری از رأی انضباطی فیفا در خصوص باشگاه پرسپولیس آمده است که این باشگاه بند ۱۴ قانون کمیته انضباطی فیفا را زیر پا گذاشته که به همین دلیل توبیخ شده است. به دلیل رسیدگی به این پرونده و طی شدن روال قانونی آن باشگاه پرسپولیس باید سه هزار فرانک نیز به صورت جداگانه بپردازد.

کمیته انضباطی فیفا این رأی را قطعی اعلام نکرده و به باشگاه پرسپولیس ۱۰ روز فرصت داده است تا در صورت اعتراض به آن کتباً به دبیرخانه این کمیته اعتراض خود را اعلام کند. البته پرسپولیسی‌ها نمی‌توانند به تخلف‌شان اعتراضی کنند و فقط به میزان مجازات می‌توانند اعتراض داشته باشند.باشگاه پرسپولیس در فصل ۱۴-۲۰۱۳ محمدرضا خلعتبری را از باشگاه عجمان امارات به خدمت گرفت.

و سوال همچنان باقی است که چرا پس از هفت ماه این حکم منتشر شده و چه کسی یا کسانی آن را منتشر کرده اند؟

 

 

۱

 

 

 

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس