تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] پزشکان در مورد خطر کشنده بودن باتری‌های دکمه‌ای برای کودکان هشدار دادند. به گزارش ایسنا، به گفته پزشکان در صورتیکه این باتری‌های دکمه‌ای به طور تصادفی توسط کودک بلعیده شود در مری گیر کرده و در بافت آن سوختگی ایجاد می‌کند. پزشکان به والدین توصیه می‌کنند باتری‌های دکمه‌ای همچون مواد سمی برای کودک خطرزا […]

[ad_1]

پزشکان در مورد خطر کشنده بودن باتری‌های دکمه‌ای برای کودکان هشدار دادند.

به گزارش ایسنا، به گفته پزشکان در صورتیکه این باتری‌های دکمه‌ای به طور تصادفی توسط کودک بلعیده شود در مری گیر کرده و در بافت آن سوختگی ایجاد می‌کند.

پزشکان به والدین توصیه می‌کنند باتری‌های دکمه‌ای همچون مواد سمی برای کودک خطرزا هستند و باید دور از دسترس آنان قرار گیرد.

یک متخصص جراحی اطفال در انگلیس گفت: در صورتیکه این باتری‌ها با مخاط مری پوشانده شود می‌تواند یک مدار الکتریکی بوجود آورده و باتری فعال شود که این یکی از مشکلات ناشی از بلعیدن باتری‌های دکمه‌ای است.

 پزشکان انگلیسی همچنین اظهار داشتند: مواردی دیگر نیز وجود دارد که باتری در داخل بینی و گوش کودک کرده که باعث التهاب‌های خطرناکی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، به گفته کارشناسان این باتری‌ها در اکثر خانه‌ها وجود دارند اما تعداد کمی از والدین از خطرات آن‌ها آگاه هستند.

انتهای پیام  

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس