تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس دهم با بیان اینکه برخی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض جدی قرار دارند، گفت: برای جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری باید این گونه‌ها در زیستگاه های حفاظت شده مورد حفاظت شدید قرار گیرند. به گزارش ایسنا، سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در […]

[ad_1]

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس دهم با بیان اینکه برخی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض جدی قرار دارند، گفت: برای جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری باید این گونه‌ها در زیستگاه های حفاظت شده مورد حفاظت شدید قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی درباره نگرانی‌ها از کاهش آمار یوزهای ایرانی و خطر انقراض این گونه نادر، اظهار کرد: برای اعلام آمار دقیق یوزهای موجود در کشور باید مطالعات جامعی در سراسر کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض جدی قرار دارند، افزود: با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و مردم می‌توان مشابه نسل گونه‌های در حال انقراض را از کشورهایی که آب و هوای مشابه ایران دارند به کشور وارد کرده و در راستای جلوگیری از تهدید نسل گونه های در حال انقراض بکوشیم.

این نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم گفت: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی تمامی کشورهای دنیا در جهت حمایت از گونه های در حال انقراض اما عوامل مختلفی، نسل برخی از حیات وحش دنیا را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

دلخوش تصریح کرد: البته در این راستا حمایت مردم و دستگاه‌های ذیربط کشور نسبت به گذشته از حیات وحش مخصوصا گونه‌های در حال انقراض بیشتر شده به گونه ای که در مقابل افرادی که به محیط زیست کشور تعدی و تجاوز می‌کنند با قاطعیت ایستادگی می‌کنند بنابراین این هماهنگی نشانه این است که هم دستگاه‌های ذیربط و هم مردم به خوبی ارزش محیط زیست و حیات وحش کشور را درک کرده‌اند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم، عواملی مانند تغییر نوع آب و هوا، نوع تغذیه، آسیب زدن برخی افراد ناآگاه به گونه های در حال انقراض، عدم توجه دستگاه های ذیربط در زمان مناسب برای حمایت از این گونه‌های ارزشمند را در تهدید نسل گونه های نادر و در معرض انقراض کشور دخیل دانست.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، بر لزوم ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای حفاظت از گونه های در حال انقراض تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری باید این گونه‌ها در زیستگاه های حفاظت شده مورد حفاظت شدید قرار گیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس