تاریخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۳۹۴

یک نماینده سابق مجلس گفت که خطبای جمعه اعلام کنند، اقدامات و افعال افراد خودسر حرام است. به گزارش گذارنیوز حسین انصاری‌راد، نماینده مجلس پنجم و ششم در گفت‌وگو با آفتاب در خصوص بازداشت ۱۱ نفر از اخلال‌گران سخنرانی رئیس‌جمهوری در مراسم ارتحال امام و آزادی آنان گفت: اینکه عده‌ای را بازداشت کنند سپس تعهد […]

یک نماینده سابق مجلس گفت که خطبای جمعه اعلام کنند، اقدامات و افعال افراد خودسر حرام است.
خودسر
به گزارش گذارنیوز حسین انصاری‌راد، نماینده مجلس پنجم و ششم در گفت‌وگو با آفتاب در خصوص بازداشت ۱۱ نفر از اخلال‌گران سخنرانی رئیس‌جمهوری در مراسم ارتحال امام و آزادی آنان گفت: اینکه عده‌ای را بازداشت کنند سپس تعهد بگیرند و آزاد کنند، کافی نیست. این علاج مسئله نمی‌کند علاج این است که باید به صورت رسمی محکوم شود.
او در ادامه به تاریخچه حضور این افراد در فضای سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه افراد خودسر به عنوان پدیده‌ای نوظهور از اوائل انقلاب و تقریبا از سال‌های ۵۹ و ۶۰ در مجامع سیاسی حضور پیدا کردند و مجالس را به هم زدند و گاهی به ضرب و شتم اشخاص پرداختند.
انصاری با بیان اینکه در دوران ریاست‌جمهوری آقای خاتمی هم اقداماتی از سوی این افراد انجام می‌گرفت، یادآور شد: اقای حجاریان ترور شد، به رئیس‌جمهور حمله شد، قتل‌های زنجیره‌ای اتفاق افتاد. همان زمان هم اطلاعیه‌ای از سوی مقامات مسوول و وزارت مربوط صادر شد که افراد «خودسر» را متهم به قتل‌های زنجیره‌ای کردند. در مورد آقای حجاریان هم که جوان کم سن و سالی ترور را انجام داده بود باز صحبت افراد «خودسر» به میان آمد و در نهایت مشخص نشد این فرد به جایی وصل هست یا نه.
او تاکید کرد: حضور این افراد تا امروز ادامه پیدا کرده و حتی در سخنرانی سید حسن خمینی در حرم امام به ایشان هتک حرمت شده است. این اتفاقات مخصوصا در سخنرانی افراد غیرخودی اتفاق می‌افتد و در جریان این حملات حمله‌کنندگان هم افراد «خودسر» نام می‌گیرند.
او به حملاتی که در دوره نمایندگی‌اش مواجه شده، اشاره‌ای گذرا می‌کند و می‌گوید: برای بنده هم که نماینده دور پنجم، ششم و اول مجلس شورای اسلامی بوده‌ام بسیار اتفاق افتاده که در حین سخنرانی افردی اخلال کردند. در جلسات تفسیری هم که در نیشابور داشتم، عده‌ای به مسجد جامع ریختند، پلاکاردها را شکستند، مستمعین را کتک زدند و بعضی چندین ماه مشغول معالجه بودند و دیه گرفتند. در مجامعی هم که آن سال‌ها شرکت می‌کردم به طور دائم جمع ۲۰ نفره ای اخلال می‌کردند شعار می‌دادند و سروصدا راه می‌انداختند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: امروز هم که در سخنرانی رئیس‌جمهور اخلال می‌کنند همان افراد خودسر هستند و کسی مسئولیت این جماعت را به عهده نمی‌گیرد. افردی که مرتکب این اختلافات می‌شوند یا افرادی که در مراسم تشییع جنازه شهدای غواص به روحانی، لاریجانی و هاشمی رفسنجانی جسارت کردند همه از یک باب است و همه یک منشا دارد.
او تاکید کرد: جناح قدرتمداری وجود دارد که به مراکز قدرت وصل است و از مراکز قدرت حمایت می‌شوند. این‌ها همان افرادی هستند که با اقای مطهری در شیراز برخورد کردند.
انصاری‌راد به پیشنهادی که در مجلس ششم به نمایندگان داده اشاره می‌کند و می‌گوید: بنده در ایامی که در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ششم بودم چندین بار اعلام کردم و چندین‌بار نوشته شد که خطبای جمعه مخصوصا خطیب جمعه تهران یکبار اعلام کنند این فعل حرام است. همانطور که به بی‌حجاب نهیب می‌زنند یکبار هم نهیب بزنند و اعلام کنند این اقدامات اخلال در نظم کشور، به ضرر مملکت، حرام و جز محرمات قطعی است.
او عنوان کرد: هیچ تردیدی وجود ندارد که این اقدامات هم به عنوان اولیه یعنی هتک حرمت انسان‌ها و هم به عنوان ثانوی که اخلال در نظم کشور است حرام مضاعف است. خطبا جمعه این فعل را رسما «حرام» اعلام و درباره‌اش تبلیغ کنند.
انصاری با بیان اینکه این اقدامات هتک به ملت ایران و نظام است و مقامات مسوول و آنهایی که رشته امور کشور در اختیار آن‌ها است باید رسما اقدامات را به طور کل ممنوع و حرام اعلام کنند، تصریح کرد: متخلفین را بر اساس مقررات و قوانین موضوعه مورد محاکمه قرار دهند، عادلانه محاکمه کنند، برایشان وکیل بگیرند، دادگاه علنی برگزار کنند و آن حکمی که در قانون برای این اقدامات هست را اجرا کنند.
او در پایان گفت: «خودسر» اصطلاح مقبولی نیست و ملت ما قبول نمی‌کنند این‌ها خودسر هستند. کسانی که اقدامات غیرقانونی می‌کنند و به مقامات عالی نظام توهین می‌کنند، مراجع خاص دارند. امکان‌پذیر نیست افرد بدون پشتوانه دست به چنین اقداماتی بزنند. اگر پشتوانه نداشته باشند این کارهارا نمی‌کنند

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس