تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴

«فورتین ماگانیا» رئیس موسسه پزشکی قانونی السالوادور اعلام کرد کشورش در پایان سال ۲۰۱۵ ، بیشترین خشونت ها در تاریخ خود را داشته و خشن ترین کشور در جهان شناخته شد.

«فورتین ماگانیا» رئیس موسسه پزشکی قانونی السالوادور اعلام کرد کشورش در پایان سال ۲۰۱۵ ، بیشترین خشونت ها در تاریخ خود را داشته و خشن ترین کشور در جهان شناخته شد.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، رئیس موسسه پزشکی قانونی السالوادور افزود: در پایان سال ۲۰۱۵، نرخ خشونت ها نسبت به سال قبل خود به دلیل افزایش حملات باندهای خیابانی ، ۷۰ درصد رشد داشت.

ماگانیا تصریح کرد که در پایان سال ۲۰۱۵ ، شمار کشته شدگان به ۶هزار و ۶۵۰ نفر رسید که شماری بسیار بالا نسبت به سه هزار و ۹۱۲ نفر سال ۲۰۱۴ میلادی است.

رئیس موسسه پزشکی قانونی ال سالوادور خاطر نشان کرد: سال ۲۰۱۵ در تاریخ السالوادور از نظر تعداد قتل، خشن ترین سال بود و این یک ‘شیوع واقعی’ است.

این رقم، به این معنی است که نرخ قتل ، ۱۰۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر السالوادوری است، موردی که این کشور را به خشن ترین کشور جهان تبدیل می کند.

پلیس ال سالوادور ، باند «ماراس» را که باند های خیابانی ایجاد شده در میان مهاجران السالوادور در آمریکای دهه ۹۰ میلادی هستند، مقصر خشونت های جنایی در کشور محسوب می کند. این باند ها برای کنترل قاچاق مواد مخدر و اخاذی از شهروندان و شرکت ها، جنگ خونینی را به راه انداخته اند.

در این رابطه، باند های «باریو ۱۸ » و «مارا سالواتروچا» که دو باند رقیب هستند، چندین بار به دفاتر دولتی حمله کرده و چند ماه پیش شرکت حمل و نقل را وادار به چهار روز اعتصاب کرده و رانندگان را تهدید کرده بودند که به حمل مسافران نپردازند و حتی برخی از آنها را به قتل رساندند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۶۲ پلیس و ۲۴ ارتشی در حملات و درگیری ها با باند ها کشته شدند افزون بر اینکه موج خشونت ها، زنان و کودکان را وادار به مهاجرت به سوی آمریکا کرده است

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس