تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۴

سفر یک رئیس جمهور غربی به ایران پس از یک دهه با انتقادات شدیدی از سوی لابی های صهیونیستی همراه بوده است.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از سایت روزنامه جورزالیم پست، هانس فیشر، رئیس جمهور اتریش در آستانه سفر روز گذشته خود به ایران ابراز امیدواری کرد که بتواند با این کشور روابط خوبی بسازد؛ با این حال به دلیل برنامه رئیس جمهور اتریش برای دیدار با مقامات ایران، وی با طوفانی از انتقادات از سوی گروه های به اصطلاح حقوق بشری صهیونیستی مواجه شد.

جورزالیم پست در این باره نوشت: در نخستین سفر یک رئیس جمهور غربی به ایران پس از بیش از یک دهه، فیشر با وجود وعده قبلی به منتقدان درباره اینکه پرداختن به موضوعات حقوق بشری را در سفر به ایران فراموش نخواهد کرد، در مقاله روز شنبه خود که در روزنامه سراسری دولتی ایران منتشر شد هیچ اشاره ای به این موضوع نکرد.

فیشر در این باره گفت: اتریش سرزمین گفت وگو است. ما خشونت را رد می کنیم. ما به دنبال ساخت پلی میان دو کشور و استفاده از هر فرصتی برای کاهش تنش هستیم و به دنبال بهبود فضایی هستیم که آینده بهتری را برای ما رقم بزند.

گروه های صهیونیستی مخالف حکومت ایران در اتریش به شدت از رئیس جمهور اتریش و برنامه سفر وی به ایران انتقاد کردند.

اتریش روابط خود را پس از انقلاب ایران  در سال ۱۹۷۹ قطع نکرد. فیشر که شب گذشته وارد تهران شد در نظر دارد با حسن روحانی، رئیس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفت وگو کند.

توماس کلیستل، رئیس جمهور سابق اتریش دیگر مقام غربی بود که سال ۲۰۰۴ به ایران سفر کرده بود.

سفر فیشر به ایران پس از امضای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی بر سر برنامه هسته ای ایران صورت گرفته است، اتریش میزبان مارتن مذاکرات برای رسیدن به توافق نهایی بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس