تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، عزیز قنواتی در نشست با جمعی از فعالان صنعت فولاد کشور با اشاره به وضعیت تولید فولاد و آثار دوران پساتحریم گفت : اگر بطور منصفانه نگاهی به نتایج و دستاوردهای دوران  پساتحریم بیافکنیم، به این باور خواهیم رسید که برجام موجب  تحولات شگرفی در حوزه صنعت و تولید شده است. […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، عزیز قنواتی در نشست با جمعی از فعالان صنعت فولاد کشور با اشاره به وضعیت تولید فولاد و آثار دوران پساتحریم گفت : اگر بطور منصفانه نگاهی به نتایج و دستاوردهای دوران  پساتحریم بیافکنیم، به این باور خواهیم رسید که برجام موجب  تحولات شگرفی در حوزه صنعت و تولید شده است.


مدیر عامل فولاد اکسین در ادامه اظهار داشت : رخدادها و شرایط پس از برجام و تلاش‌هایی که دولت تدبیر و امید جهت کنترل نرخ تسهیلات بانکی نموده است، اطلاعات مستند مالی نشان از روند رو به بهبودی صنعت فولاد دارد . علائم اقتصادی و فنی نشان دهنده خروج صنعت فولاد از بحران می باشد. لذا باید برای این دوره برنامه ریزی و هدف گذاری کرد به همین شرکت فولاد اکسین علاوه بر حضور در بازارهای جهانی در صدد تنوع محصولات نیز می باشد.


قنواتی افزود : برجام تحول قابل توجهی را در عرصه صنعت کشور ایجاد کرد و قضاوت‌ها در خصوص باید منصفانه باشد. در این راستا فرآیندهای تأمین مالی و تسهیل در روند تأمین تجهیزات و مراجعات کارشناسان خارجی و… را داشته‌ایم و توافقات بسیاری اتفاق افتاده است.همچنین در سالجاری در سایه همت و تلاش کارکنان و کارگران سختکوش و متعهد و نیز حمایت جناب استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فولاد اکسین موفق به دریافت گواهی نامه بین المللی استاندارد مدیریت انرژی ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO شد که تاکنون هیچ کدام از صنایع استان موفق به دریافت این گواهینامه نشده بود.


قنواتی اظهار داشت : صنعت فولاد جزء مولفه های اصلی اقتصاد ملی است؛ به‌طوری هرگونه تغییر در این حوزه  بسیاری از شاخص‌های کلان را جابه‌جا می کند.


مدیرعامل فولاد اکسین افزود: در اینجا باید به یک نکته توسعه‌ای اشاره کنم  که فولاد اکسین در ردیف واحدهای فولادی پایدار کشور است  و اگر زمانی اکثریت صنایع فولاد دچار مشکل بشوند، فولاد اکسین  جای نگرانی ندارد. زیرا همه زیرساخت ها تثبیت و چند برابر شده است.


وی افزود: فولاد اکسین در عرصه رقابت موثر و پایدار حرکت می‌کند و توسعه آن متوازن و دارای راهبردهای طولانی مدت در راستای کاهش هزینه ها و صرفه جویی اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی است.


قنواتی در پایان گفت : با هدف بهره برداری دقیق از شرایط پساتحریم فولاد اکسین با بارگیری نخستین محوله صادراتی خود به اروپا ، حضور در بازارهای جهانی و همچنین تامین نیاز صنایع استان و کشور را جز اولویت های نخست قرار داده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس