تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک عنوان کرد: از سازمان بهزیستی می‌خواهم به مسئله مراقبت در منزل (Home care) و خدمات روزانه (Day care) به سالمندان توجه بیشتری داشته باشد. به گزارش ایسنا حسن احمدی  در مراسم «یادواره دکتر حکیم زاده» بانی و موسس مجموعه کهریزک گفت: در حال حاضر ۱۷۵۰ نفر در آسایشگاه خیریه کهریزک […]

[ad_1]

مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک عنوان کرد: از سازمان بهزیستی می‌خواهم به مسئله مراقبت در منزل (Home care) و خدمات روزانه (Day care) به سالمندان توجه بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا حسن احمدی  در مراسم «یادواره دکتر حکیم زاده» بانی و موسس مجموعه کهریزک گفت: در حال حاضر ۱۷۵۰ نفر در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران حضور دارند که شامل معلولان، سالمندان و بیماران مبتلا به MS می‌شوند.

وی با بیان اینکه آسایشگاه کهریزک تهران بیش از ۴۰ هکتار وسعت دارد، افزود: ۷۵۰ مددجو نیز در آسایشگاه شماره ۲ خیریه کهریزک واقع در محمدشهر کرج حضور دارند . در مجموع تعداد کل مددجویان آسایشگاه‌های تهران و البرز به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد که آسایشگاه البرز علاوه بر پذیرش معلولان، سالمندان و بیماران مبتلا به MS، کودکان معلول و مبتلایان به اوتیسم را نیز پذیرش می‌کند.

وی همچنین به وجود کلینیک تخصصی در جنوب شرقی تهران اشاره کرد و گفت: همچنین آسایشگاه خیریه کهریزک دارای کلینیک تخصصی و مجهز در منطقه افسریه تهران به نام کلینیک جواد الائمه است که روزانه به بیش از ۱۵۰۰ نفر خدمت رسانی می‌کند.

مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک در ادامه به مسئله مراقبت در خانه (Home care) و مراقبت‌های روزانه (Day care) اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۴۰۰ نفر شامل ۲۸۵ نفر در تهران و ۱۲۵ نفر در استان البرز از خدمات مراقبت در منزل آسایشگاه خیریه کهریزک بهره مند می‌شوند که تیم‌های مراقبت در منزل خدماتی همچون روانپزشکی، ارتوپدی، دارویی، دندانپزشکی و … را به این قشر ارائه می‌کنند.

احمدی در ادامه به خیرین و نیکوکاران همکار با کهریزک اشاره کرد و گفت: حدود ۱۲۰۰ نیکوکار با خیریه کهریزک همکاری می‌کنند و گروهی از نیکوکاران نیز کار شستشو و استحمام مددجویان را به انجام می‌رسانند.

وی همچنین ضمن بیان آنکه مجموعه کهریزک دارای ۱۰۲۰ پرسنل است گفت: ۱۴ درصد از بودجه کهریزک از طریق نهادهای حمایتی چون کمیته امداد و بهزیستی تامین می‌شود و بخش عمده‌ای از آن از طریق مشارکت‌های مردمی به دست می‌آید.

وی در پایان تاکید کرد در حال حاضر با توجه به افزایش تعداد سالمندان یا جمعیت رو به رشد سالمندان نیاز است تا خدمات مراقبت در منزل به این گروه را در دستور کار خود قرار دهیم و به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس