تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۵

– اولین جشنواره ورزشی، امدادی نونهالان هلال احمر با عنوان المپیاد جوانه در یکی از مهد کودک های شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، علی اکبر اکبری معاون فرماندار سنقر و کلیایی در این مراسم گفت: این جشنواره در راستای اهداف فعالیت های انسان دوستانه جمعیت هلال احمر برگزار شده است.
رئیس هلال احمر سنقرو کلیایی هم گفت: در جشنواره المپیاد جوانه، نونهالان با فعالیت های جمعیت هلال احمر از قبیل تاریخچه، اصول هفتگانه هلال احمر، آشنایی با کیف کم کهای اولیه و وسایل امدادی آشنا خواهند شد.
احمد بخشی، فعالیت های جمعیت هلال احمر شهرستان را در حوزه های مختلف امدادی، آموزشی و مانورها تشریح کرد.
***
گیلانغرب – معاون فرماندار گیلانغرب از برگزاری جشنواره بررسی نقش طوایف ایل کلهر در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد همتی در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره در گیلانغرب، افزود: این جشنواره با محوریت دستگاه های ذیربط، گروه مشاوران جوان فرماندار و با همکاری فعالان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی هفته آینده برگزار می شود.
وی اظهار کرد: مدیران کل حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی استان و برخی دیگر مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط در این جشنواره حضور می یابند.
وی گفت: در این جشنواره اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی و تلاش برای حفظ و حراست از این نعمت های خدادادی توسط کارشناسان و مسوولان ذیربط تبیین می شود.
***
* جوانرود – فرماندار جوانرود گفت: آسفالت و بهسازی چهار پروژه راه روستایی بخش مرکزی جوانرود به طول ۲۲ کیلومتر در حال اجراست.
به گزارش ایرنا، آرش لهونی به اتقاق بخشدار مرکزی و راه و شهرسازی در بازدید از راه های روستایی این شهرستان با تاکید بر تسریع در اجرای این پروژه ها اعتبار آنها را ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد.
وی اظهار داشت: این پروژه ها شامل آسفالت و بهسازی خانم آباد به مله آواره، آسفالت و بهسازی کانی گل علیا و سفلی، آسفالت و بهسازی علی آقای هزارخانی و آسفالت و بهسازی مرحله دوم چکل آباد به شانه رش است.
لهونی، پیشرفت فیزیکی این پروژه ها را ۴۵ درصد از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری عنوان کرد.
***
* کنگاور – کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی کنگاور گفت: مساجد مهم ‌ترین پایگاه جوامع اسلامی در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی هستند.
به گزارش ایرنا، امیر افشاری زاده در جلسه ای که به منظور بررسی برنامه‌های فرهنگی و قرآنی روستاهای محل تبلیغ روحانیون طرح هجرت این شهرستان تشکیل شد، گفت: مسجد پایگاهی اساسی و مهم در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی است، بنابراین روحانیون با همتی مضاعف وعزمی راسخ زمینه حضور جوانان و نوجوانان را در مساجد فراهم کنند.
وی یکی ازگام های موثر اداره تبلیغات اسلامی را اعزام مبلغ به مساجد برشمرد و گفت: مبلغین اعزامی به مساجد سطح شهرستان نقش اثرگذاری در راستای توسعه و ترویج فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی انجام می‌دهند.
در ادامه حجت‌الاسلام موحدنیا به نمایندگی از روحانیون طرح هجرت ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری برنامه‌های قرآنی و فرهنگی در روستاهای محل تبلیغ، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در روستاها را ارایه کرد.
همچنین در حاشیه این مراسم از قدرت الله ساری اصلانی مسوول هیات امناء مسجد امام حسن مجتبی (ع) روستای طاهرآباد و خیر قرآنی تجلیل شد.
***
* جوانرود – فرماندار جوانرود در بازدید از روستاهای بخش مرکزی بر رفع مشکلات این روستاها تاکید کرد.
آرش لهونی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید تلاش کنیم از امکانات موجود در جهت بهبود و رفع مشکلات روستاها اقدام نماییم.
بخشدار مرکزی جوانرود نیز گفت: هم اکنون سه طرح عمرانی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است. فرزاد پرگر افزود: این طرحها احداث پل روستای ترکه سفلی، هدایت آب های سطحی روستای محمودآباد وهدایت آب های سطحی و فاضلاب کشی روستای ترکه علیا است.
وی اعتبار این طرحها را ۲۲۰ میلیون ریال از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری اعلام کرد.
پرگر، با اشاره به احداث پل روستای ترکه سفلی یادآور شد: احداث این پل نقش مهمی در تسهیل تردد اهالی روستا به ویژه دانش آموزان دارد.
۷۴۵۳۷۴۴۶/۷۴۵۳/۷۴۴۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس