تاریخ انتشار: ۲۷ ارد ۱۳۹۴

انتخابات هیات رییسه مجلس در حالی چندروز دیگر برگزار می شود که برخی نمایندگان از وقوع تغییراتی در ترکیب هیات رییسه پارلمان خبر می دهند.دراین میان گویا کاظم جلالی مهمترین گزینه ای است که قرار است جانشین محمدرضا باهنر شود. به گزارش گذارنیوز محمدرضا باهنر که به عنوان «لابی من »مجلس شناخته می شود در […]

انتخابات هیات رییسه مجلس در حالی چندروز دیگر برگزار می شود که برخی نمایندگان از وقوع تغییراتی در ترکیب هیات رییسه پارلمان خبر می دهند.دراین میان گویا کاظم جلالی مهمترین گزینه ای است که قرار است جانشین محمدرضا باهنر شود.

لاریجانی

به گزارش گذارنیوز محمدرضا باهنر که به عنوان «لابی من »مجلس شناخته می شود در سالهای اخیر به عنوان نائب رییس اول و دوم علی لاریجانی در هیات رییسه حضور داشته است.این در حالی است که کاظم جلالی ،رییس فراکسیون رهروان ولایت و چهره نزدیک به علی لاریجانی مدتی است فعالیت خود را برای گرفتن صندلی باهنر در هیات رییسه آغاز کرده .البته اگرچه رییس مرکز پژو هش های مجلس به حمایت فراکسیون اکثریت پارلمان از خود دلخوش کرده اما از طرفی این پایگاه محمدرضا باهنر در بین نمایندگان است که کار را برای  کاظم جلالی مشکل می کند.
رقابت او با محمدرضا باهنر در شرایطی درحال شکل گیری است که برخی در رهروان ولایت نیز براین باورند که باهنر تلاش کرده دراین مدت به فراکسیون حداد عادل و حتی پایداری ها نزدیک شود برای این ادعا مخالفان باهنر شواهدی هم دارند .رای مخالف او با علی لاریجانی در چند مورد خاص و البته برخی اظهارات اخیر او.درواکنش به اظهارنظرها اما محمدرضا باهنر گفته است که خواب جدایی او از علی لاریجانی تعبیر نخواهد شد او می گوید جایگاهش هیچ تغییری نکرده و هنوز همان باهنر است.
به هرحال اگرچه محمدرضا باهنر تلاش  می کند ارتباط خود را با علی لاریجانی حفظ کند اما رایزنی های کاظم جلالی برای رسیدن به هیات رییسه مجلس از رایزنی های پشت پرده او با علی لاریجانی خبر می دهد.چراکه برهیچ کس پوشیده نیست رییس مرکز پژوهش های مجلس بدون مشورت با علی لاریجانی و جلب نظر او در این مسیر گام بر نمی دارد و اقدام به رایزنی برای رسیدن به هیات رییسه مجلس نمی کند.
بااین حال یک عضو فراکسیون رهروان ولایت از آغاز رایزنی های کاظم جلالی برای جانشینی باهنر خبر داده است.
ابراهیم نکو،عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آریا ضمن اعلام این خبر،گفت:احتمالا در انتخابات هیات رییسه مجلس تغییراتی در نوابین رییس مجلس صورت گیرد البته اگرچه آقای جلالی مدتی است برای رسیدن به نوابی ریاست مجلس تلاش های خودش را آغاز کرده اما تا قبل از رای گیری نمی توان گفت ازمیان آقایان باهنر و ابوترابی فرد کدامیک از هیات رییسه جدا می شوند.
وی درباره ریاست مجلس هم تاکید کرد:باتوجه به شرایطی که آقای لاریجانی دارند من فکر می کنم ایشان ابقا خواهند شد.
نماینده مردم رباط کریم اظهار داشت:اگرچه نمایندگان هنوز به طور شفاف درجریان مواضع نامزدهای هیات رییسه قرار نگرفته اند اما احتمال اینکه پایه های هیات رییسه بلرزد ،وجود دارد.
نکو تاکید کرد:باتوجه به عملکردی که فراکسیون رهروان ولایت در گذشته داشته احتمال عدم هماهنگی این فراکسیون در انتخابات هیات رییسه مجلس نیز وجود دارد البته باتوجه به جایگاهی که آقای باهنر درمجلس دارند هنوز نمی توان درباره رفتن ایشان از هیات رییسه  نظر قطعی داد.
وی خاطرنشان کرد:درحال حاضر در مجلس رایزنی هایی برای انجام تغییرات در هیات رییسه درحال انجام است.

تغییر در منشی های هیات رییسه مجلس
عابد فتاحی ،نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی هم اگرچه  از کاندیداتوری کاظم جلالی برای نوابی رییس مجلس اظهار بی اطلاعی کرد اما از آغاز رایزنی ها برای انتخابات هیات رییسه از امروز در مجلس خبر داد و گفت:من فکر در هیات رییسه مجلس تغییراتی صورت گیرد.این تغییرات احتمالا در ترکیب منشی های هیات رییسه اعمال شود.
وی در گفتگو با آریا تاکید کرد:آقای لاریجانی در این دور هم در ریاست مجلس ابقا می شود البته در نوابین ایشان احتمال تغییراتی وجود دارد.
نماینده مردم ارومیه ادامه داد:رایزنی های امروز درخصوص منشی های هیات رییسه مجلس بوده است .
وی درباره حضور اصلاح طلبان در هیات رییسه مجلس نیز ،اظهار داشت:تا این لحظه اصلاح طلبان درخصوص هیات رییسه تصمیمی نگرفته اند .

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس