تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴

۲۵۰ میلیون ریال از واریزی به حساب خانواده جان باختگان فاجعه منا در این استان را بیمه ایران و مابقی از سوی وزارت کشور پرداخت شده است.

به گزارش”گذارخبر” ، سید حبیب الله ساداتی عصر  کرد: ۲۵۰ میلیون ریال از واریزی به حساب خانواده جان باختگان فاجعه منا در این استان را بیمه ایران و مابقی از سوی وزارت کشور پرداخت شده است.

به گفته وی برغم پیگیری های حقوقی قانونی انجام شده در ماههای اخیر تاکنون دولت عربستان هیچ غرامتی به قربانیان فاجعه منا نپرداخته است.

وی اظهار کرد: سازمان حج و زیارت به نیابت از خانواده های متوفی فاجعه منا به مجامع بین المللی شکایت کرده و خانواده های جان باختگان نیز می توانند به صورت انفرادی شکایت خود را مطرح کنند و از سوی سازمان حج پیگیری می شود.

مدیرکل حج وزیارت مازندران گفت: اگر درخواست های قانونی دیگری نیز از سوی خانواده های جان باختگان فاجعه منا ارائه شود، حج وزیارت به این درخواست ها پاسخ خواهد داد.

در فاجعه منا سال جاری ۴۸ زائر مازندران جان خود را از دست دادند که بیشتر زائران جان باخته مازنی در این فاجعه مربوط به شهرستان قائمشهر است.

بنا به گزارش حج وزیارت مازندران تاکنون اجساد ۴۴ زائر وارد کشور و در زادگاهشان به خاک سپرده شدند و چهار نفر شناسایی و بزودی به کشور منتقل می شوند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس