تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز ملی خانواده گفت: خانواده تنها نهاد فطری جوامع انسانی، برای صعود به قله انسانیت و پیمودن پله‌های ترقی و تعالی است. به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش متن پیام علی اصغر فانی به این […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز ملی خانواده گفت: خانواده تنها نهاد فطری جوامع انسانی، برای صعود به قله انسانیت و پیمودن پله‌های ترقی و تعالی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش متن پیام علی اصغر فانی به این شرح است:

«خانواده ، اصلی‌ترین پایگاه رشد و شکوفایی شخصیت و پرورش مهارتهای اجتماعی کودکان و نوجوانان است و مانند حلقه‌های زنجیر اجتماع ، اساسی‌ترین سهم را در سلامت و اعتلای جوامع بشری برعهده دارد ، به طوری که بخش قابل توجهی از شکل گیری شخصیت ، تبلور رفتارهای اجتماعی ، تعاملات بین فردی و مسئولیت پذیری انسان ها حاصل چگونگی بازخوردها ،‌بینش ها و تجارب افراد در زندگی خانوادگی است.

 مسئولان  و برنامه ریزان تعلیم و تربیت نیز براساس آموزه های دینی و عملی براین امر اجماع نظر دارند. از سوی دیگر ، خانواده تنها نهاد فطری جوامع انسانی ، برای صعود به قله انسانیت و پیمودن پله های ترقی و تعالی است . مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) دراهمیت خانواده می فرمایند : «خانواده یک رکن بزرگ است . کانون خانواده ، جایی است که عواطف و احساسات باید درآنجا رشد و بالندگی پیداکند». توجه و حمایت همه جانبه دستگاه های دولتی از خانواده ، مورد تاکید اسناد مهم بالادستی ، نظیر سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز هست . هدف ازاین تاکید، استحکام نهاد خانواده و فراهم سازی پایه های سلامت ، پایداری و تعالی جامعه است . دراین راستا مدرسه بستری را فراهم می آورد که درآن ، آموزش و پرورش نسبت به سایر دستگاه ها ونهادهای دولتی ، از بیشترین میزان دسترسی به والدین و خانواده ها برخوردار می شود . بنابراین ، با بهره گیری از همین بستر ، می توان درجهت اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و تاکیدهای اسناد بالادستی اقدام کرد.

 خوشبختانه زیر ساختهای مناسبی نیز در قالب دوره‌های آموزش خانواده در وزارت آموزش و پرورش و تربیت مدرسان آموزش خانواده ایجاد شده است که امیدواریم با برنامه ریزیهای انجام شده بتوان درجهت استحکام بنیان خانواده و تربیت فرزندانی شایسته گام برداشت. همچنین لازم است با بزرگداشت روز خانواده و برگزاری همایش‌ها، جشنواره ها و برنامه‌های مناسب ، اثر بخشی آن را در زندگی آینده به والدین معرفی کرد.

اینجانب ضمن گرامیداشت فرا رسیدن این ایام خجسته و مبارک و عرض تبریک ، امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) با شعار « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » مزین گشته است ، شاهد تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت ، حاکمیت ارزش‌های اسلامی و اخلاقی و فراهم آوردن شرایطی مساعد در خانواده‌ها جهت تربیت نسلی آگاه ، سالم و صالح در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در دولت تدبیر وامید باشیم».

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس