تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴
سجاد برنجی:

به گزارش بهاران، سجاد برنجی قائم‌مقام سابق خانه شهریاران جوان درباره انحلال خانه شهریاران جوان می‌گوید:

به گزارش “گذارخبر”  این مجموعه از فلسفه اولیه شکل‌گیری خیلی دور شده بود. شهریاران جوان قرار بود هدایت جوانان برای کمک به شهردار تهران باشد٬ اما متاسفانه این رویکرد را مشاهده نمی‌کردیم. تعداد اعضای این مجموعه بسیار کم بود و حتی یک درصد جوانان تهران را پوشش نمی‌داد.

سی هزار عضو شهریاران جوان!

در روزهای گذشته تجمعاتی علیه تعطیلی شهریاران جوان مقابل شهرداری تهران برگزار شده بود و تجمع‌کنندگان درباره عدد ۳۰هزار نفری مدعی بودند که ۳۰هزار عضو شهریاران از حضور در این مجموعه محروم خواهند شد.

برنجی می‌گوید: عدد ۳۰هزار که در رسانه‌ها اگر وجود داشته باشد٬ احتمالا فرم‌های پر شده است و تعداد اعضای این موسسه از این عدد کمتر است.

چند روز پیش نیز حکیمی‌پور عضو اصلاح‌طلب شورای شهر نیز گفته بود که بیشتر این تجمع‌کنندگان کارمندان شهرداری بوده‌اند: «عده‌ای از مدیران شهرداری بسیجی تشکیل داده‌اند و در مقابل شورای شهر برای انحلال خانه شهریاران جوان تجمع می‌کنند که این کار زیبنده نیست و عمده این افراد نیز از نیروهای شهرداری هستند که باید در محل کار خود خدمت کنند.»

فعالیت انتخاباتی شهریاران جوان!

قائم‌مقام سابق خانه شهریاران جوان می‌گوید: وقتی یک ساختار خروجی موفق ندارد بهترین دلیل برای انحلال است و همانطور که کاشانی درباره بودجه خانه شهریاران جوان بدون داشتن ردیف بودجه گفته بود که «احتمالا در هنگام برگزاری مراسم ها به دفتر شهردار زنگ می زنند و کدام شهردار منطقه‌ای است که به دفتر شهردار چشم نگوید؟ یا پروژه‌ها را در اختیار خانه شهریاران جوان قرار می‌دهند یا از بودجه‌ای که در اختیار شهردار است، می‌گیرند.» لذا سیستم مالی این موسسه هوشمند نیست و دفتر شهردار آنطور که دوست دارد بودجه‌اش را تامین می‌کند.

وی افزود نکته بعدی که انحلال شهریاران جوان را ضروری کرده است، موازی‌کاری این مجموعه با سرای محلات و کانون جوان سرای محلات بوده است و البته یک نقد اخلاقی هم به این مجموعه وارد است که مسئولان رده‌بالای آن اعضای فعال ستاد انتخاب آقای قالیباف بودند. البته پیگیری انحلال شهریاران هم از سوی طیف اصولگرا و هم طیف اصلاح‌طلب انجام شد که ظاهرا در جلسه‌ای که برای انحلال این مجموعه٬ بیش از ۲۰ نفر از ۲۵ نفر حاضر در جلسه شورای شهر رای مثبت داده‌اند.

اشاره برنجی در مورد اعضای ستاد قالیباف٬ به حضور مدیر عامل فعلی و اسبق شهریاران جوان و اعضای ارشد این مجموعه بود که مسئولیت‌هایی در ستاد آقای قالیباف داشتند و حضور آنها در حزب پیشرفت و عدالت حزب نزدیک به قالیباف شبهه سیاسی‌کاری در شهریاران جوان را تقویت می‌کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس