تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۴
رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشور خبر داد:

این امر نتیجه افزایش تورم،عدم ارائه منابع به تولید، تحریم و … است که راه اندازی دوباره آنها نیاز به ۹۳ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که به تولید اختصاص نیافته است. مسئول تاسیس خانه‌های تجارت ایران درخارج از کشور، ادامه داد: خیلی از این دسته تولید کنندگان برشکسته و در زندان هستند که ما به صورت مورد به مورد در صدد حل و فصل آنها هستیم.

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشور گفت:”خانه تجارت ایران و آمریکا” برای جذب سرمایه‌های ایرانیان در این کشور و سرمایه گذاری‌های مشترک تشکیل شد.

به گزارش گذارنیوز  علیرضا ناطقی  با اعلام این خبر افزود : ۵۲ هزار بنگاه اقتصادی تعطیل یا نیمه تعطیل داریم  که در ۸ سال گذشته از مسیر تولید خارج شده اند.

وی خاطر نشان کرد: این امر نتیجه  افزایش تورم،عدم ارائه منابع به تولید، تحریم و … است که راه اندازی دوباره آنها نیاز به ۹۳ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که به تولید اختصاص نیافته است.

مسئول تاسیس خانه‌های تجارت ایران درخارج  از کشور، ادامه داد:  خیلی از این دسته تولید کنندگان برشکسته و در زندان هستند که ما به صورت مورد به مورد  در صدد حل و فصل آنها هستیم.

وی اظهار داشت:  اولین “خانه تجارت ایران” در سال ۸۰ در دبی راه اندازی شد اما به دلیل عدم حمایت‌های دولت بعدی این خانه ها تعطیل شد.

ناطقی تاکید کرد: از سال گذشته راه اندازی  مجدد خانه‌های تجارت در کشورهای مختلف آغاز شد که در برخی از کشور‌ها نظیر آلمان، ایتالیا، ترکیه و چین ایجاد و چند ماه است که فعال هستند.

وی بیان داشت:  هفته گذشته نیز خانه تجارت ایران در آمریکا، توسط بخش خصوصی در این کشور آغاز به کار کرد.

ناطقی اظهار داشت:  خانه تجارت تشکل مستقلی است که به اتاق اصناف یا بازرگانی و سایر تشکل‌ها ارتباطی ندارد و درکشور‌های مختلف دنیا با توجه به ظرفیت‌های موجود شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد:  این خانه‌ها در واقع شرکت‌های تجاری هستند که ۵۰ درصد آن ایرانی هستند و ۵۰ درصد مربوط به کشور میربان است.

ناطقی با بیان اینکه مشکلی برای تاسیس خانه تجارت ایران و آمریکا وجود ندارد، اظهار داشت: تا به امروز این خانه در ایران تاسیس نشده و تنها خانه تجاری ایران و آمریکا در این کشور تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه این خانه هنوز فعالیت خود را  در آمریکا شروع نکرده است گفت: در خانه ایران وآمریکا بیشتر تلاش شده است که سرمایه‌های ایرانی‌های حاضر در این کشور جذب شود.

ناطقی یادآور شد:  باایجاد یک امنیت سرمایه گذاری به دنبال آوردن این سرمایه ها به داخل کشور هستیم که منجر به تقویت بنیه تولید کشور می کند و شرایط سرمایه گذاری خارجی ها در ایران فراهم می شود.

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشورگفت:بر اساس احکام اقتصاد مقاومتی ما بیشتر از اینکه به واردات فکر کنیم به صادرات می‌اندیشیم و بنا داریم که صاردات ما به این کشور جهشی ویژه با توجه به بازار مناسب در آمریکا داشته باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: خانه تجارت تشکل خصوصی و  مستقل است که  برای تاسیس خانه در کشورهای مختلف، نیاز به مجوز دولت ندارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس