تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مراسم افتتاح سامانه پایش لحظه‌ای تصفیه‌خانه شرکت تولیدی خوشگوار با اشاره به قانون یک در هزار فروش صنایع، تاکید کرد: این قانون یک سیاست تشویقی برای واحد های صنعتی است، زیرا در نتیجه آن هزینه‌های زیست محیطی این واحدها بر اساس یک حساب مشخص و تایید هزینه‌های […]

[ad_1]

 نشست خبری حیدرزاده مدیرکل محیط زیست استان تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مراسم افتتاح سامانه پایش لحظه‌ای تصفیه‌خانه شرکت تولیدی خوشگوار با اشاره به قانون یک در هزار فروش صنایع، تاکید کرد: این قانون یک سیاست تشویقی برای واحد های صنعتی است، زیرا در نتیجه آن هزینه‌های زیست محیطی این واحدها بر اساس یک حساب مشخص و تایید هزینه‌های انجام شده توسط محیط زیست، مشمول مالیات نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، همزمان با فرا رسیدن گرامیداشت هفته دولت پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه دوم شهریور) سامانه پایش لحظه‌ای تصفیه‌خانه شرکت تولیدی خوشگوار با حضور  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مسئولان شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

محمد هادی حیدرزاده در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه رابطه دولت و بخش خصوصی یه رابطه دو سویه است، اظهار کرد: در بیشتر نقاط دنیا دولت بیشتر در بخش صنعت تولی‌گری دارد تا تصدی‌گری، به همین جهت برنامه‌هایی که خصوصا در کشور ما در هفته دولت به مرحله بهره‌برداری می‌رسد به نوعی نمایشگر سیاست‌های کلان دولت است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در حوزه صنعت دو موضوع، مورد اهمیت است، گفت: یکی از این موضوعات که مکررا در فرمایشات مقام معظم رهبری مطرح بوده، بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است.

وی ادامه داد: در کنار رویکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر توجه به تولید ملی، باید بتوانیم فرهنگ استفاده از تولید داخلی را هم در سطح کشور گسترش دهیم.

حیدرزاده با اشاره به اهمیت مقوله اشتغال و حرکت چرخه تولید داخلی کشور، افزود: ما باید بتوانیم با استفاده از پیوست فرهنگی از جمله رسانه‌های ارتباط جمعی، تعصب استفاده از محصولات داخلی را در کشور فراهم آوریم که لازمه این موضوع یک تعامل دو سویه میان صنعتگران و مردم به جهت تولید با کیفیت و در طرف دیگر حمایت مردم از تولید ملی است.

وی با بیان اینکه موضوع مهم دیگر در بخش صنعت رعایت الزامات زیست محیطی است، تصریح کرد: این موضوع از دو منظر قابل توجه است که یکی از آنها رعایت تکالیف قانونی است و موضوع دیگر هم مقوله توجه به مسئولیت‌های اجتماعی توسط صاحبان صنایع است.

حیدرزاده ادامه داد: رعایت الزامات زیست محیطی و تکالیف قانونی برای صنایع از منظر اقتصادی مهم است چرا که عدم رعایت قانون، جرائم و عوارض آلایندگی را برای صنایع مشمول به همراه خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تقدیر از عملکرد صنایعی که علیرغم مشکلات مالی، سعی در رعایت تکالیف قانونی خود در حوزه محیط زیست دارند، گفت: بهره برداری از سیستم پایش لحظه‌ای در صنایع منجر به برقراری یک رابطه معنادار و مستقیم میان واحد صنعتی و مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران می‌شود.

وی اظهار کرد: موضوع خوداظهاری در حوزه مدیریت پسماند در واحدهای صنعتی نیز از دیگر تکالیف قانونی است که واحدهای صنعتی را مکلف به تکمیل و ارائه این چک لیست‌ها می‌کند.

حیدرزاده در بخشی دیگر از سخنان خود به قانون یک در هزار فروش صنایع اشاره کرد و افزود:این موضوع یک سیاست تشویقی برای واحد های صنعتی است، چرا که هزینه‌های زیست محیطی این واحدها بر اساس یک حساب مشخص و تایید هزینه‌های انجام شده توسط محیط زیست، مشمول مالیات نخواهد شد.

بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، گفتنی است افتتاح سامانه پایش لحظه‌ای تصفیه‌خانه شرکت تولیدی خوشگوا ، از این پس پارامترهای دما، PH و COD بصورت برخط توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پایش و نظارت خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید همزمان با آغاز هفته دولت، روز گذشته نیز دو طرح زیست محیطی در شهرستان پاکدشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس