تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در خصوص واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص توضیحاتی را ارائه کرد. احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص با بیان اینکه بر اساس شنیده‌ها سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای را به شورا و شهرداری تهران ارسال کرده […]

[ad_1]

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در خصوص واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص توضیحاتی را ارائه کرد.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص با بیان اینکه بر اساس شنیده‌ها سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای را به شورا و شهرداری تهران ارسال کرده و در خصوص این واگذاری‌ها هشدار داده و خواهان پاسخ شده است، گفت: البته ریاست شورا عنوان کرده که نامه‌ای در این خصوص به شورای شهر نیامده و من نیز طی نامه‌ای به هیات رییسه خواهان بررسی این موضوع شده‌ام تا حداقل اعضای شورای شهر در جریان موضوع قرار گیرند.

اختیارات شهردار خیلی زیاد است

وی با بیان اینکه این مساله ناشی از اختیارات زیادی است که شهردار تهران دارد، گفت: مشت نمونه خروار است و ممکن است نمونه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد و شهرداری تهران باید پاسخ دهد که بر چه اساس، به چه علت و با چه هدفی و به چه افرادی این املاک را داده است.

حکیمی‌پور با بیان اینکه گفته شده که این واگذاری‌ها بر اساس قانون و اختیارات شهرداری بوده است، گفت: اگر شورا این اختیارات را به شهردار داده است،  وی باید در قبال شورای شهر پاسخگو باشد و در مورد این واگذاری‌ها توضیح دهد چرا که تخلف شهرداری  ١۵٠ میلیارد تومان در کمک به تعاونی‌ها و ٢٢٠٠میلیارد تومان در واگذاری املاک به اشخاص حقیقی است.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی این موضوع از طریق هیات رییسه، گفت: چرا ما باید این موضوعات را از طریق رسانه‌ها متوجه شویم و باید هیات رییسه در این خصوص وارد شود.

تذکر یک نماینده مجلس درباره فساد سازمان‌یافته در شهرداری تهران

محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز امروز جلسه علمی مجلس طی تذکر شفاهی با انتقاد از  بی توجهی به  بخشی از سازمان‌ها به لحاظ حسابرسی مالی، گفت: گزارشی در روزهای گذشته در مورد تخلفات گسترده شهرداری تهران، منتسب به سازمان بازرسی کل کشور منتشر شد که در حوزه‌ واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به برخی افراد و شرکت‌های مساله دار بود. لذا در این باره از مسئولین سازمان بازرسی می‌خواهم در مورد صحت و سقم این گزارش اعلام نظر کنند.

وی گفت: شهرداری تهران، علاوه بر اینکه خود با فسادی سازمان یافته مواجه است با تطمیع برخی سازمان‌ها و نهادها فساد را به مراکز دیگر کشور نیز کشیده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس