تاریخ انتشار: ۱۴ خرد ۱۳۹۴

اینترپل، پلیس بین‌الملل، اعلام کرد که برای دو نفر از مقام‌های پیشین فدراسیون جهانی فوتبال و چهار نفر از مدیران اجرایی این فدراسیون «اخطار قرمز» اعلام کرده است. به گزارش گذارنیوز و به نقل از  خبرگزاری رویترز، این تصمیم فیفا به درخواست ایالات متحده اتخاذ شده و بخشی از تحقیقات مقامات آمریکایی در خصوص فساد […]

اینترپل، پلیس بین‌الملل، اعلام کرد که برای دو نفر از مقام‌های پیشین فدراسیون جهانی فوتبال و چهار نفر از مدیران اجرایی این فدراسیون «اخطار قرمز» اعلام کرده است.

بلاتر

به گزارش گذارنیوز و به نقل از  خبرگزاری رویترز، این تصمیم فیفا به درخواست ایالات متحده اتخاذ شده و بخشی از تحقیقات مقامات آمریکایی در خصوص فساد مالی در فیفا را تشکیل می‌دهد. اتهام‌هایی که به این شش نفر زده شده شامل «اخاذی، توطئه‌چینی، و فساد مالی» است. پلیس بین‌الملل توضیح داده‌ است که منظور از «اخطار قرمز» باخبر کردن کشورهای عضو اینترپل از صدور حکم جلب این افراد توسط مقامات آمریکایی و درخواست استرداد آنها از سوی آمریکا است.

اینترپل می‌افزاید که اعلام «اخطار قرمز» به معنی صدور حکم جلب بین‌المللی این افراد توسط اینترپل نیست. بنا بر گزارش‌ها، درخواست بازداشت مقامات آمریکایی شامل جک وارنر، رئیس پیشین کنفدراسیون اتحادیه فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و کارائیب، و نیکولاس لیوز، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، می‌شود. افراد دیگر این پرونده عبارتند از آلخاندرو بورزاکو، هوگو جینکیس، و ماریانو جینکیس، که از مدیران اجرایی فوتبال و رسانه‌های ورزشی و متهم به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار رشوه‌خواری هستند و خوزه مارگولیس، از شهروندان برزیل، که پخش رسانه‌ای مسابقات فوتبال را برعهده دارد.

خبر صدور حکم بازداشت این شش تن توسط ایالات متحده یک هفته پس از آن اعلام می‌شود که هفت مقام ارشد فیفا روز ششم خرداد از سوی پلیس سوئیس دستگیر شدند. بازداشت این افراد پس از آن انجام شد که وزارت دادگستری آمریکا کیفرخواستی علیه پنج رسانه ورزشی و ۹ مقام فیفا صادر کرد که هفت فرد دستگیرشده نیز جزء آنها هستند. مقامات آمریکا این رسانه‌ها و افراد را به فساد مالی و دریافت رشوه متهم کرده‌اند. پس از این بازداشت‌ها، کمیته اخلاقی فیفا ۱۱ نفر از اعضای خود را از هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس